Přerov Budějovice nezastavil a ty dál drží náskok před Karlovými Vary

Lídr první hokejové ligy zůstává stejný. České Budějovice v 39. kole porazily Přerov 3:1 a v čele tabulky udržely tříbodový náskok před Karlovými Vary, které udolaly poslední Kadaň 4:2. Kladno i přes prohru 3:6 v Prostějově zůstalo díky lepšímu skóre třetí před Přerovem.

Hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

Motor uspěl v pátém zápase v řadě a před vlastními fanoušky se radoval z osmnácté výhry z devatenácti zápasů. Vítězný gól vstřelil v 34. minutě centr Martin Heřman v oslabení. Přerov nedokázal navázat na předchozí sérii čtyř výher.

Karlovy Vary bodovaly v jedenáctém utkání po sobě. Jak Energie, tak i domácí Trhači skórovali v oslabení. Tříbodový triumf zajistil extraligovým šampionům z roku 2009 útočník Václav Skuhravý ve 42. minutě. Kadaň ještě snížila, ale výhru Západočechů zpečetil forvard Tomáš Rachůnek trefou při power play domácích.

Prostějov zasadil Kladnu úder v deváté minutě, v níž se útočníci Tomáš Nouza s Václavem Meidlem prosadili dvakrát v rozmezí 24 vteřin. Jestřábi v prostřední části zvýšili na rozdíl pěti branek i díky dalším slepeným trefám v 29. minutě během 42 sekund. Rytířům se do konce druhé třetiny podařilo snížit na 2:5, oba týmy pak přidaly v závěrečné třetině po jedné brance. Středočeši neuspěli potřetí za sebou.

Slavia porazila předposlední Benátky nad Jizerou 5:0 a ukončila šňůru tří proher, naopak Benátky odešly jako poražené mužstvo pošesté v řadě. Po třech bodech si připsali útočníci Lukáš Nedvídek (2+1) a Václav Jankovský (1+2).

Brankář Dominik Frodl vychytal páté čisté konto v sezoně. Nedvídek vstřelil vítězný gól v 12. minutě, zbylé čtyři zásahy přidali Pražané v poslední části. Všechny branky od slávistických střelců obdržel devatenáctiletý Josef Kořenář, hrdina čtvrtfinále proti Finům na mistrovství světa do 20 let v Buffalu.

Třebíč na Lapači zdolala Vsetín 4:1. Horácká Slavia rozhodla o výhře ve druhé třetině, v níž třemi brankami odskočila do vedení 4:0. Valachům se v poslední části hry povedlo jen snížit. Ústí nad Labem uspělo ve Frýdku-Místku 3:1 a zvítězilo po pěti utkáních. Domácí se sice ujali vedení, ale útočník Ladislav Gengel a obránce Vladimír Brož zařídili obrat. Tři body Slovanu pojistil forvard David Merta gólem do prázdné branky.

Litoměřice podlehly Havířovu 4:5 a prohrály po třech domácích výhrách. Vítězná akce večera se zrodila 66 vteřin před koncem základní hrací doby, kdy byl útočník Lukáš Bednář před prázdnou brankou Stadionu podražen a rozhodčí uznali technický gól. Havířov díky tomu odskočil do vedení 5:3. Poslední branka Litoměřic už pouze upravila konečné skóre.

Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 5:0 (1:0, 0:0, 4:0) Branky: 12. a 42. Nedvídek, 46. Šafránek, 52. Jankovský, 53. Z. Doležal. Rozhodčí: Sýkora, Vokřál - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:7, navíc Jandejsek (Benátky) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 781.

Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) Branky: 5. Kofroň - 27. Gengel, 52. Vl. Brož, 59. D. Merta. Rozhodčí: Hejduk, Fiala - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc Pastor - Gengel, D. Merta všichni 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1409.

Prostějov - Kladno 6:3 (2:0, 3:2, 1:1) Branky: 9. a 47. Nouza, 9. V. Meidl, 26. Nestrašil, 28. D. Kolář, 29. Starý - 33. Kubík, 37. Pekr, 59. Machač. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:7, navíc V. Meidl (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2165.

Kadaň - Karlovy Vary 2:4 (0:0, 1:2, 1:2) Branky: 34. Šťovíček, 54. Kůs - 26. Krejčí, 33. Flek, 42. Skuhravý, 59. T. Rachůnek. Rozhodčí: Grech, Zubzanda - Krátký, Toman. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 1140.

Motor České Budějovice - Přerov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Branky: 18. M. Bárta, 34. Heřman, 60. Čermák - 49. M. Procházka. Rozhodčí: Čech, Skopal - Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:5, navíc Rob - Novotný oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6373.

Havířov - Litoměřice 5:4 (2:1, 2:1, 1:2) Branky: 7. Rác, 17. Kanko, 23. Bambula, 36. Fronk, 59. L. Bednář - 20. Řehoř, 35. J. Veselý, 45. J. Šimeček, 60. M. Jandus. Rozhodčí: Kopeček, Kašík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1634.

Vsetín - Třebíč 1:4 (0:1, 0:3, 1:0) Branky: 53. Markovič - 10. Mlynář, 28. Süss, 31. T. Král, 39. P. Kratochvíl. Rozhodčí: Barek, Veselý - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 5:7, navíc Dundáček 5 min. a do konce utkání, Frolo (oba Vsetín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3744.