ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Ďaloga je zpátky ve Spartě. Hrát by mohl již proti Třinci

Velikost textu:

Sparta potvrdila příchod slovenského obránce Marka Ďalogy, který přichází z čínského Kunlunu. Osmadvacetiletý účastník tří světových šampionátů v pražském klubu působil již v ročníku 2014/15. Obnovenou premiéru by mohl absolvovat již ve středu proti Třinci.

Marek Ďaloga
Marek Ďaloga

Ruská média informovala, že se Ďaloga vrací do Sparty, již v sobotu; až dnes je vše definitivní. "Vracím se do prostředí, které znám, a mám z toho velkou radost. Moc se do Sparty těším," uvedl slovenský obránce.

Ďaloga patřil ve Spartě ke klíčovým obráncům, včetně play-off nasbíral v 58 zápasech 25 kanadských bodů. Před dvěma lety ale odešel do Kazaně, další sezonu strávil ve Slovanu Bratislava a naposledy hrál v Kunlunu. V čínském klubu se odchovanci Zvolena příliš nedařilo, ve 34 utkáních nasbíral jen tři body za gól a dvě asistence.

"Ztratili jsme s Kunlunem šanci na postup do play-off, takže jsem moc rád, že si prodloužím sezonu. Navíc se zároveň vracím do Sparty, odkud jsem do KHL odešel. Je to moc příjemný návrat," uvedl. Podle klubového webu bude dres Pražanů oblékat minimálně do konce sezony.

Ďalogův příchod by měl Spartě pomoct vylepšit zatím nepříliš povedenou sezonu, v níž bojuje o postup do play off. Aktuálně je sedmá a třikrát za sebou vyhrála. "Českou extraligu jsem samozřejmě i na dálku sledoval a vím, že tahle sezona se zatím tolik nedaří. Udělám všechno proto, abych týmu pomohl," řekl Ďaloga.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.