ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Liberecký kouč Pešán: Odjezd s dvacítkou může pomoct mně i týmu

Velikost textu:

Až osm extraligových zápasů se budou muset hokejisté Liberce obejít bez hlavního trenéra Filipa Pešána. Ten už v minulém týdnu odletěl s juniorskou reprezentací na mistrovství světa do USA a tým převzal asistent Karel Mlejnek. První úkol v nové roli již Mlejnek splnil - postoupil s Bílými Tygry do semifinále Ligy mistrů. Ve středu bude po reprezentační přestávce pokračovat extraliga a Severočeši se budou snažit vylepšit si postavení v tabulce. Úřadující vicemistr je až jedenáctý.

Filip Pešán
Filip Pešán

"Myslím si, že můj odjezd s dvacítkou může paradoxně pomoct mně i týmu. Na chvilku se neuvidíme. Karel je skvělý trenér, tým je připravený, a i když odjedou čtyři členi realizačního týmu, nemám vůbec strach," řekl Pešán před odletem do USA. Společně s ním Liberec dočasně opustili i trenér brankářů Martin Láska, videokouč Aleš Vladyka a lékař Roman Mizera.

Mlejnek nicméně nebude na střídačce sám. K hlavnímu týmu se posunuli zástupci farmy z Benátek nad Jizerou v čele s trenérem Vladimírem Čermákem, který u extraligového mužstva už několikrát působil. "Dokážu se vžít do role hráčů, kteří najednou nad sebou mají asistenta místo hlavního trenéra. Ale my všichni teď musíme být lepší, než doteď jsme. Protože nemá cenu si nic nalhávat: v extralize jsme jen dva body od baráže," uvedl Mlejnek pro MfDnes.

Situace není kritická

Pešán se ale nebojí, že by se Liberci v jeho nepřítomnosti nedařilo. "Situace není lehká, ale také není krizová nebo kritická. Jsme pár bodů od play-off. Věřím, že až se vrátím, tak budeme na pozicích zajišťující play-off," podotkl Pešán. Chybět na střídačce Tygrů může šest až osm zápasů - podle toho, jak se bude juniorské reprezentaci na MS dařit. V případě českého postupu do finále by totiž zřejmě nestihl ani zápas 38. kola v neděli 7. ledna.

Hlavní kouč Liberce již dopředu avizoval, že bude s Mlejnkem v každodenním spojení, velké pravomoci bude mít ale on. "Budu se snažit být Karlovi oporou. Řadu věcí, například nasazování brankářů, budeme konzultovat z Buffala, protože tam bude prakticky celý náš realizační tým," vysvětlil Pešán.

Sledovat zápasy živě pomocí streamů zřejmě nebude. "Abych byl upřímný, tak nevím, zda budu mít energii po činnosti v zámoří ještě sledovat po nocích, jak hráli Tygři. Určitě budeme mít k dispozici sestřihy, na zápasy online ale asi nebudu mít sílu," přiznal Pešán. "Jsme za půlkou sezony a moc utkání nezbývá. Každé pro nás bude extrémně náročné a důležité. Hráči to ale dobře vědí a pevně věřím, že se budeme rvát, jak nejlíp umíme," dodal Mlejnek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.