Dallas přejel Colorado 7:2, Faksa bodoval počtvrté za sebou

Radek Faksa bodoval počtvrté v řadě, když asistencí podpořil vysoké vítězství Dallasu 7:2 v Coloradu. Třiadvacetiletý centr si během úspěšné série připsal pět branek a dvě přihrávky. Suverénně si počínal i Winnipeg, který porazil Ottawu 5:0 a v tabulce soutěže se bodově vyrovnal vedoucí Tampě Bay.

Utkání Colorado - Dallas
zdroj: AP autor: David Zalubowski

Faksa si gólovou přihrávku připsal v předposlední minutě. Český útočník našel v přečíslení křížným pasem od levého mantinelu u vzdálenější tyče Bretta Ritchieho, který druhým gólem v utkání uzavřel skóre.

Opavský rodák tím zaznamenal další kladný bod do statistiky plus/minus, ve které je nejlepší v týmu a celkově 14. v lize.

"Když máte v týmu takového hráče, jakým je Faksa, který se v posledních zápasech rozstřílel, dodává to sebevědomí nejen jemu a jeho spoluhráčům v útoku, ale celému týmu. Spustil domino efekt," vyzdvihl výkony českého útočníka Tyler Seguin, který v úvodní třetině dvěma zásahy otevřel skóre a nasměroval Dallas k pátému vítězství v řadě.

Poslední výsledky vynesly Stars po špatném rozjezdu až na šesté místo v Západní konferenci. "Hrajeme teď správně. Nehoníme se se soupeři nahoru dolů, neriskujeme v situacích padesát na padesát. Počínáme si chytře a víme, že máme dost schopný tým. Líbí se mi, jak teď hrajeme," řekl kouč Dallasu Ken Hitchock.

Stars opět postrádali Martina Hanzala. Českého hokejistu trápí zadní strana stehna a klub ho zapsal na listinu zraněných hráčů.

Obránce Colorada Erik Johnson shrnul utkání jednoduše. "Tento zápas musíme spláchnout do záchodu a soustředit se na další. Hráli jsme otřesně," řekl.

Podobný výkon předvedla Ottawa ve Winnipegu, kde prohrávala 0:5 už v 27. minutě. Hlavním strůjcem výhry byl kapitán Blake Wheeler, který zaznamenal gól a tři přihrávky.

Brankář Connor Hellebuyck kryl 21 střel a připsal si první nulu v sezoně. Základem úspěchu Jets byly i přesilové hry, v nichž se domácí prosadili třikrát.

"Tohle byl asi nejjednoznačnější zápas, jaký jsem v této soutěži hrál. Od první minuty jsme ho měli pod kontrolou, v jednu chvíli jsme vedli na střely 40:15 (celkově 49:21). Pořád jsme byli v jejich obranném pásmu, nic moc jsme jim nepovolili," zhodnotil utkání Mathieu Perreault, který nasbíral tři body (1+2).

Winnipeg se udržel v čele Západní konference o bod před Los Angeles, které zvítězilo v Chicagu 3:1 a prodloužilo sérii výher na pět utkání. Skóre se poprvé změnilo až v 50. minutě, kdy se prosadil Christian Folin tvrdou ranou od modré čáry.

Další góly padly při hře Chicaga bez brankáře. Za domácí snížil Jonathan Toews na 1:2, na druhé straně trefili ze středního pásma opuštěnou branku Dustin Brown a Anže Kopitar.

Hokejisté Vegas porazili i počtvrté v sezoně Arizonu, kterou doma udolali 3:2 v prodloužení. Golden Knights ztratili v utkání dvakrát jednobrankový náskok, ale v čase 63:51 jim zařídil výhru Reilly Smith. Na straně poražených sledoval zápas ze střídačky gólman Marek Langhamer.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

Chicago - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 59. Toews - 50. Folin, 58. D. Brown, 60. Kopitar. Střely na branku: 25:24. Diváci: 21 622. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Folin (oba Los Angeles), 3. A. Forsberg (Chicago).

Winnipeg - Ottawa 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 3. Scheifele, 6. Perreault, 24. Wheeler, 27. Laine, 27. Myers. Střely na branku: 49:21. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Perreault, 3. Byfuglien (všichni Winnipeg).

Colorado - Dallas 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
Branky: 21. Rantanen, 33. Comeau - 15. a 20. Seguin, 45. a 59. Ritchie (na druhou Faksa), 27. Spezza, 28. Pateryn, 58. D. Shore. Střely na branku: 27:28. Diváci: 13 194. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Ritchie, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Vegas - Arizona 3:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 23. Tuch, 41. Marchessault, 64. R. Smith - 34. Chychrun, 49. Stepan. Střely na branku: 45:33. Diváci: 17 519. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Tuch (oba Vegas), 3. Wedgewood (Arizona).