ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Zlínský Veselý si po faulu kolenem na Deje třikrát nezahraje

Velikost textu:

Ondřej Veselý dostal od disciplinární komise hokejové extraligy zákaz startu ve třech zápasech za faul kolenem na vítkovického Rastislava Deje. Zlínský útočník v utkání 14. kola nevybíravě atakoval slovenského útočníka poblíž obranné modré čáry za stavu 3:4 a od rozhodčích Oldřicha Hejduka a Petra Úlehly obdržel trest na pět minut a do konce utkání.

Zraněný útočník Vítkovic Rastislav Dej
Zraněný útočník Vítkovic Rastislav Dej

"Zákrok byl veden čelně na protihráče, který byl v držení kotouče. Ve chvíli, kdy se protihráč pokusil protisměrnou kličkou vyhnout blížícímu se střetu, hráč vystrčil aktivně koleno proti směru jeho jízdy a zasáhl protihráče do pravé nohy," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Ze svého postavení měl přitom o situaci dobrý přehled a musel si být vědom toho, že přenesením těžiště na pravou nohu a aktivním pohybem kolena s největší pravděpodobností dojde k zásahu protihráče s možností vážného zranění. Protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil," doplnil Holý v odůvodnění k výši trestu.

přehrát video
Sestřih utkání Zlín - Vítkovice

Vítkovice následně v pětiminutové přesilové hře díky brankám Jakuba Lva a Davida Květoně zvýšily na 6:3 a následně ještě zásluhou Rostislava Olesze zpečetily na konečných 7:3.

Devětatřicetiletý zlínský kapitán Veselý vynechá duely v pátek v Litvínově, v neděli doma s Libercem a následující pátek na ledě Komety Brno. Vrátit do hry se může v úterý 31. října doma proti Jihlavě.

Disciplinární komise také potrestala Hradec Králové pokutou 2000 korun za opakované hrubě vulgární skandování fanoušků domácího klubu při nedělním duelu 13. kola extraligy v derby proti Pardubicím. Za stejný prohřešek příznivců Mladé Boleslavi rovněž v nedělním utkání s Třincem dostal Bruslařský klub napomenutí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.