ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Hokejový útočník Rosa zřejmě v Omsku předčasně skončí

Velikost textu:

Omsk (Rusko) - Český hokejový útočník Pavel Rosa zřejmě předčasně ukončí své angažmá v Avangardu Omsk. Spoluhráč Jaromíra Jágra se v posledním zápase ruského klubu nevešel do sestavy a v tamním tisku se spekuluje o tom, že jeho dny v sibiřském klubu jsou sečteny. Rosův odchod připustil i jeho zástupce Jiří Hamal.

Hokejista Pavel Rosa
Hokejista Pavel Rosa
Otevřít galerii
 • Hokejista Pavel Rosa zdroj: hokej.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo hokejového týmu Avangard Omsk zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/468/46720.jpg?1223995982

"O situaci jednáme s generálním manažerem týmu Anatolijem Bardinem. Ještě nemáme oficiální vyjádření, ale zřejmě to dopadne tak, že Pavel v Omsku nezůstane," řekl Hamal serveru Hokej.cz. Důvod, proč jedenatřicetiletý útočník vypadl ze sestavy a asi si bude muset hledat i nové angažmá, ale neznal.

Možný konec Rosy v Omsku neznamená konec v KHL

Člen širšího reprezentačního kádru působí v Omsku již třetí sezonu a nedávno se dočkal svého padesátého gólu v dresu Avangardu. Dva roky předtím hrál i za Dynamo Moskva. Proto je podle Hamala pravděpodobné, že pokud opravdu v Omsku skončí, bude pokračovat v Kontinentální lize.

"Zatím je předčasné, abych o tom hovořil nějak podrobně. Pavel má v Rusku každopádně renomé, víme minimálně o dvou kvalitních nabídkách z Kontinentální ligy," řekl Hamal na adresu hráče, jenž v minulosti působil ve Finsku, Švédsku i v zámoří. 

V podobné situaci jako Rosa se před nedávnem v KHL ocitl i obránce Magnitogorsku Karel Pilař, ten ale nakonec v týmu Metallurgu zůstal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.