ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
NHL

Chytil: Ještě před půl rokem jsem Nashe s Zuccarellem sledoval v TV

Velikost textu:

Filip Chytil se stal nejmladším českým debutantem v NHL v historii. Premiéra mu zcela nevyšla, přesto si zápas s Coloradem (2:4) užil. Na ledě odehrál lehce pod osm minut.

Filip Chytil
Filip Chytil

"První zápas v Madison Square Garden před fanoušky v NHL, takže to byl těžký zápas. Ale já jsem si ho užil. Škoda, že jsme nevyhráli. Ve druhé třetině jsme dostali gól na 3:2, pak jsme dotahovali, měli jsme spoustu šancí, ale nespadlo nám to tam," uvedl Chytil.

Na ledě strávil Chytil sedm minut a čtyřicet sekund. Nechodil na přesilové hry ani na oslabení. "Dneska to nějak nevyšlo. Nevyhráli jsme, ale v sobotu hrajeme další zápas. Uvidíme, jak to bude, ale doufám, že vyhrajeme," připojil před vystoupením v Torontu.

Spolupráci s Zuccarellem a Nashem si i přes nepříznivý výsledek a nízký čas na ledě stihl užít. "Jsou to jedni z nejlepších hráčů v NHL. Ještě před půl rokem jsem je sledoval v televizi a teď s nimi můžu hrát, takže pro mě je to velká čest. Snažím se odvádět sto procent, pomáhat klukům dávat góly, přihrávat, bojovat v obranném pásmu," podotkl.

přehrát video
Krejčí pomohl Bostonu k vítězství, Chytil debutoval za Colorado

V přípravných zápasech upoutal, v prvních třech pokaždé bodoval a celkem si ve čtyřech testech připsal tři body za gól a dvě asistence. I přesto, že jej v srpnu vyřadilo z přípravy svalové zranění, dokázal se dostat do skvělé formy a v týmu Rangers zůstal.

"Dával jsem se po zranění do pořádku, šel jsem den za dnem a cítil jsem se pořád líp. V přípravě jsme vyhráli většinu zápasů. Cítil jsem se výborně, dostal jsem pozvánku sem a jsem za to moc rád. Doufám, že tady vydržím co nejdéle," podotkl Chytil.

Za Rangers může sehrát devět zápasů, aniž by vstoupil v platnost jeho tříletý nováčkovský kontrakt. Proto může vedení klubu do té doby uvažovat, zda jej nepošle sbírat další zkušenosti do juniorského celku North Bay Battalion, na farmu do Hartfordu nebo do Zlína. "Je to pro mě výzva udržet se tu co nejdéle. To je teď pro mě největší cíl," uvedl.

Chytil je rád, že se může v New Yorku spolehnout na pomoc krajana Ondřeje Pavelce. V týmu Rangers je třicetiletý gólman po příchodu z Winnipegu také nováčkem, ale může se s Chytilem podělit o zkušenosti z dvanáctiletého působení v zámoří. "Můžeme si popovídat česky. Když něčemu nerozumím, tak se ho zeptám. Ale i kluci, většina z nich mi to vysvětlí i anglicky, když nějaké slovíčko nepochytím. Hodně mi všichni pomáhají," dodal Chytil.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.