ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
NHL

Frk byl z úspěšné premiéry za Detroit nadšený. K oslavě si dám ale maximálně pivo, tvrdí

Velikost textu:

Lepší oslavu čtyřiadvacátých narozenin si Martin Frk asi ani nemohl přát. Nejenže poprvé nastoupil za Detroit v NHL, navíc k výhře 4:2 nad Minnesotou pomohl gólem a asistencí. Tyto body pro něj byly zároveň premiérovými v zámořské soutěži, a český útočník tak po střetnutí zářil štěstím.

Martin Frk v dresu Detroitu (vpravo) v utkání s Minnesotou
Martin Frk v dresu Detroitu (vpravo) v utkání s Minnesotou

Frk v létě s Detroitem prodloužil o rok smlouvu. Dosud měl na kontě jen dva duely za Carolinu, který jej získala loni 9. října z listiny volných hráčů, kam jej Detroit před plánovaným přesunem na farmu musel zařadit. Stejným způsobem ho angažovala Rudá křídla začátkem listopadu zpět. I když na šanci v prvním týmu musel čekat až do čtvrtka, patřil k hlavním lídrům na farmě v Grand Rapids.

A jeho velká chvíle přišla. "Je to samozřejmě něco jedinečného. Byl jsem unešený z toho, že půjdu do zápasu. A když jsem pak dal gól, byla to paráda. Jasně, že si takovou premiéru za klub užívám a ještě užiju. Ale doma s přítelkyní a se psem," ujistil Frk, že nechystá nijak bouřlivou oslavu. "Možná si dám i pivo, ale pak přijde nový den a budeme muset zase tvrdě pracovat," dodal.

Frk nejprve asistoval při přesilovce u gólu Anthonyho Manthy, v 51. minutě pak přidal důležitou trefu na konečných 4:2.

"Neodehrál jsem zrovna moc dobrou první třetinu, podobné to bylo i v té druhé, ale ve třetí už jsem se začal cítit moc dobře. Pomohlo mi pár hitů (srážek), abych se dostal více do hry, a najednou jsem se cítil mnohem lépe," popsal Frk.

Přínosem pro tým chce být i nadále. "Již dříve jsem říkal, že nechci být dobrým hráčem pouze na přesilovky, ale kdykoliv během zápasu a po všech stránkách. Když budu dobrý jen na přesilovky, nemohu tady hrát, to je zřejmé. Musím být dobrým hráčem za všech situací i při hře pět na pět," prohlásil Frk.

Zdroj: ČTK, nhl.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.