Volejbalový magazín

Čechům to pálilo. Gól zaznamenali Šulák, Voráček, Vrbata nebo Krejčí

Povedený večer prožilo v přípravě na NHL několik českých hokejistů. Hned čtveřice hráčů, Radim Vrbata z Floridy, Jakub Voráček z Philadelphie, Libor Šulák z Detroitu a David Krejčí z Bostonu, se zapsala mezi střelce. Další se do statistik zapsali díky asistencím a solidní výkon předvedl i Petr Mrázek v brance Red Wings.

Libor Šulák se raduje z gólu v dresu Detroitu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Carlos Osorio

Voráček získal Philadelphii 11 vteřin před koncem první třetiny vedení 2:0 po předchozí střele obránce Radka Gudase. Puk se odrazil na pravý kruh k nejlépe placenému českému hráči v NHL, Voráček překonal Tuukku Raska střelou do levého horního rohu a připsal si ve čtvrtém přípravném duelu premiérovou branku. V 25. minutě pak ještě asistoval u gólu obránce Brandona Manninga na 3:0.

Na straně hostů se o jediný gól postaral v úvodu závěrečné třetiny Krejčí, který snížil na 1:4. Asistenci si připsal David Pastrňák. Krejčí se prosadil krátce po odpykání pětiminutového trestu za potyčku s útočníkem Nolanem Patrickem, dvojkou letošního draftu.

Vrbata v deváté minutě otevřel skóre duelu s Tampou Bay a připsal si při třetím startu za Floridu druhou trefu. Šestatřicetiletý kanonýr, který v minulé sezoně nasbíral 55 bodů, byl ještě v polovině třetí třetiny u branky Jareda McCanna, který zvýšil na 4:1 a dovršil hattrick. Florida porazila rivala z Tampy potřetí v pěti dnech.

Šulák v 36. minutě získal Detroitu proti Chicagu vedení 2:1 a ve třetím duelu za Red Wings poprvé bodoval. Třiadvacetiletý účastník letošního mistrovství světa v Paříži, který se po působení ve Znojmě v květnu upsal Detroitu na dva roky jako nedraftovaný volný hráč, se po přihrávce Colina Campbella trefil z mezikruží a zakončil rychlý protiútok.

Chicago ale zápas otočilo. Brankář Petr Mrázek odchytal celý zápas, inkasoval ze 40 střel tři branky a poslední gól vstřelili Blackhawks v power play při jeho pobytu na lavičce. Celkem se v duelu představilo pět českých hokejistů. Za Detroit nastoupil i obránce Filip Hronek, dres Chicaga oblékli bek Michal Kempný a útočník David Kämpf.

První bod si při pátém předsezonním testu připsal útočník Ondřej Kaše, který asistencí přispěl k vítězství Anaheimu nad San Jose 3:0. Podruhé za sebou nebodoval útočník Tomáš Hyka, který v úvodních třech přípravných duelech nasbíral pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Jeho Vegas ani v druhém domácím vystoupení neuspělo a prohrálo s Coloradem 2:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Florida - Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 15., 34. a 50. McCann (na třetí Vrbata), 9. Vrbata, 60. Sceviour - 19. Killorn, 59. Namestnikov.

Philadelphia - Boston 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 14. Konecny, 20. Voráček (Gudas), 25. Manning (Voráček), 29. Simmonds, 45. Couturier - 41. Krejčí (Pastrňák).

Detroit - Chicago 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky: 21. M. Rasmussen, 36. Šulák - 34. Pánik, 42. Wingels, 49. DeBrincat, 59. Dauphin. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59 minut, inkasoval tři branky ze 40 střel a úspěšnost zákroků měl 92,5 procenta.

Nashville - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 5. Hartnell, 44. Fiala, 55. Irwin - 4. O. Bjorkstrand, 21. N. Foligno, 36. Werenski, rozhodující sam. nájezd Panarin.

St. Louis - Minnesota 2:3 (1:1, 1:0, 0:2), hráno v Kansas City

Branky: 9. Tarasenko, 36. Sundqvist - 17. Kunin, 50. Quincey, 60. Coyle.

Anaheim - San Jose 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 46. Wagner, 57. Vermette (O. Kaše), 57. Kossila.

Vancouver - Calgary 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 5. Virtanen, 28. Del Zotto, 49. Archibald - 54. Monahan.

Las Vegas - Colorado 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 27. C. Miller, 52. Theodore - 17. Jakupov, 20. Andrighetto, 47. Rantanen, 57. Jost.

Los Angeles - Arizona 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 37. a 45. Cammalleri, 16. Doughty, 42. Carter - 51. Keller.