ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Kapitánský debutant Ševc: Je to větší odpovědnost

Velikost textu:

Liberec – Zcela nový úkol stojí před Martinem Ševcem. Pětatřicetiletý liberecký obránce bude vůbec poprvé ve své kariéře zastávat roli kapitána. Věří, že to pomůže jeho vztahu s rozhodčími.

Martin Ševc se spoluhráči
Martin Ševc se spoluhráči

"Doteď jsem opravdu kapitánem nebyl. Ani v mládežnických týmech, co si tak vybavuju. I když do té minulosti moc nepátrám, myslím, že jsem nebyl vážně nikdy," řekl Ševc. "Na každou sezonu se těším stejně. Myslím, že s tou pozicí kapitána se nic nezmění. Je to furt stejné. Ta parta nám tady zůstala, víme, za čím jdeme, a není třeba něco více zdůrazňovat," doplnil.

Větší zodpovědnost ale pociťuje. "Určitě ano. Jen škoda, že nás zatím mladší hráči moc neposlouchají a dělají si, co chtějí. Doufám, že to do začátku ligy ještě vylepšíme," hlásil s úsměvem kladenský rodák a odchovanec. Že by ale ještě více zvyšoval hlas, neočekává. "Myslím, že ne. Asi to nebude velký rozdíl. Bude to asi stejné, jak jsem to dělal dosud. Nemění se to určitě kapitánským céčkem," řekl.

Chování k sudím, jímž si mnohdy vykoledoval trestné minuty, však změnit musí. "Jiný už asi nebudu, ale rozhodně se budu snažit se mírnit, abych neoslaboval tým, protože pak se to může otočit proti celému mužstvu," uvedl Ševc, jenž se čtyřikrát stal mistrem švédské ligy a loni pomohl k historickému titulu Liberci.

Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec

Liberec opustily některé opory

Odchodů velkých postav z kádru finalisty minulého ročníku se neobává. "To k tomu úspěchu patří. Skončili jsme dvě sezony po sobě první a druzí, pak jsou více vidět i individuality. Zase se ale někteří starší hráči vrací domů. K tomu přišli někteří mladší. A já myslím, že jsou dostatečně dobří na to, abychom ty díry zacelili. Myslím, že máme dobrý tým."

Změn ale nebylo tolik a Ševc věří, že do sebe vše správně zapadlo. "Spíš je to o tom, že začátek sezony je pro každý tým tak trochu jalový, když to tak nazvu. Z toho je třeba se co nejrychleji oklepat a začít hrát naši hru, kterou chceme. Ale už jsme tam takové pasáže měli. Teď to jen vybrousit, abychom to vydrželi celých 60 minut," řekl.

Severočeši budou po odchodu zkušeného Jána Lašáka sázet na mladou brankářskou dvojici Roman Will (25 let), Aleš Stezka (20). "Máme jako jedničku Romana, který už minulou sezonu odchytal spoustu zápasů a určitě to není nezkušený gólman. Jsou to oba mladí kluci, kteří na sobě ohromně pracují. Aleš chytal už pár zápasů v přípravě a já myslím, že toho se nemusíme vůbec bát, že máme mladé kluky v brankovišti," ujistil Ševc.

Očekává, že pod koučem Filipem Pešánem se budou Liberečtí prezentovat stejně atraktivní hrou jako doposud. "Už s příchodem Filipa se tady něco nastartovalo. A hrálo se tady prakticky to samé, jen ten první rok jsme měli asi více individualit. Teď je to více o týmové hře. Možná se přidají nějaké nové prvky, ale na té hře samotné se nic měnit nebude," řekl Ševc.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.