Česká osmnáctka zahájila cestu za obhajobou skalpem Švýcarska

Břeclav - Česká hokejová reprezentace do 18 let vstoupila do domácího Memoriálu Ivana Hlinky vítězstvím 6:2 nad Švýcarskem. Dvěma góly zazářili Jan Jeník a Jakub Lauko. Druhé utkání čeká svěřence trenéra Davida Bruka v úterý od 19:00 proti Švédsku, které jednozačně porazilo USA 6:1.

Radost mladých českých hokejistů
zdroj: HHOF-IIHF Images autor: Steve Kingsman

Český národní tým, jenž v sobotní generálce podlehl Kanadě 1:3, sice prohrával od sedmé minuty po přesilovkovém zásahu Nussbaumera, ale během úvodního dějství otočil stav zásluhou Jeníka a Arnošta.

Ve druhé části zvýšili na rozdíl čtyř branek Střondala, Lauko a Jeník. Ve 45. minutě se zapsal podruhé v zápase mezi střelce i Lauko. Vzápětí před 1523 diváky v Břeclavi stanovil konečný výsledek Verboon.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav): ČR - Švýcarsko 6:2 (2:1, 3:0, 1:1) Branky: 9. a 36. Jeník, 27. a 45 Lauko, 12. Arnošt, 22. Střondala - 7. Nussbaumer, 48. Verboon.

USA - Švédsko 1:6 (1:0, 0:4, 0:2).

Skupina B (Bratislava): Kanada - Rusko 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Slovensko - Finsko 1:6 (1:2, 0:1, 0:3).