Evropská a Konferenční liga UEFA

Mistr z Brna porazil Slovan, Hradec Králové udolal na nájezdy Spartu

Praha – Hokejové přípravy jsou v plném proudu. I podruhé vyhrálo v přípravě Brno. Extraligový šampion zdolal účastníka Kontinentální ligy Slovan Bratislava jasně 3:0. Hradec Králové vstoupil do domácího Mountfield Cupu vydřenou výhrou nad Spartou 3:2 po samostatných nájezdech. Poražený finalista jarního play-off Liberec rozstřílel Chomutov na jeho ledě 6:1.

Jaroslav Bednář rozhodl v nájezdech zápas Hradce Králové se Spartou
zdroj: ČT4 autor: ČTK/David Taneček

V souboji Slovanu a Brna, které v úterý dobylo třebíčský led až v nájezdech, byl do poloviny zápasu bezbrankový stav, ale pak se trefil Tomáš Havránek a v závěrečné třetině přidali další branky Tomáš Svoboda a Martin Dočekal. Před 3105 diváky vychytal čisté konto Marek Čiliak. Slovan tak v konfrontaci s týmy české extraligy ani na čtvrtý pokus nevyhrál: dvakrát podlehl Pardubicím a ve středu Zlínu.

Zatímco královéhradečtí hokejisté vyjeli v přípravě k prvnímu utkání, pro Spartu šlo již o třetí zápas. A do třetice ho dovedla k remízovému konci po 60 odehraných minutách. Poté, co Pražané jako první inkasovali, otočili stav na 2:1 ve svůj prospěch, ale velká posila domácích Petr Koukal svou první trefou v dresu Mountfieldu vyrovnal. Nájezdy pak rozhodl jiný zkušený útočník Jaroslav Bednář.

Hokejové týmy hrají přípravné zápasy

V dresu Liberce se při vysoké výhře na chomutovském ledě blýskl dvěma zásahy Martin Bakoš, navrátilec z čínského Kunlunu, který hraje KHL. Bílí Tygři dovolili Pirátům čestný úspěch až při vysokém vedení 5:0. Úspěchem hostů skončila i měření sil v Plzni, kde vyhrála Mladá Boleslav 4:1, a v Olomouci, odkud si výhru 4:2 odvezl Třinec. Hanákům nepomohly ani dvě branky Jakuba Hermana.

Vítkovice po úvodní úterní výhře 8:2 nad prvoligovým Havířovem sehrály mnohem vyrovnanější duel s účastníkem mezinárodní EBEL ligy Znojmem. I díky dvěma gólům Ondřeje Romana, včetně toho vítězného z 55. minuty, vyhráli Ostravané 4:3.

Přípravné zápasy:

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 30. Havránek, 50. T. Svoboda, 58. Dočekal.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Branky: 52. Poletín - 44. a 53. Bakoš, 4. Ordoš, 10. Lakatoš, 35. J. Stránský, 38. Bartovič.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky: 8. a 52. Herman - 19. Hrňa, 24. M. Doudera, 25. Marek Růžička, 28. Svačina.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 23. D. Kindl - 39. Flynn, 40. Valský, 42. Lenc, 60. Látal.

HC Vítkovice Ridera - Orli Znojmo 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky: 1. a 55. Roman, 17. Š. Stránský, 54. Szturc - 24. a 44. E. Němec, 16. Guman.

Mountfield Cup v Hradci Králové:

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 7. Džerinš, 33. Koukal, rozhodující sam. nájezd Bednář - 9. Saponari, 14. Švrček.