ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
EXTRALIGA

Šmíd se přes roční pauzu cítí skvěle. Do Liberce ale zatím dorazil bez rodiny

Velikost textu:

Liberec – Liberec začal přípravu na novou sezonu a trenér Filip Pešán na ledě přivítal i jednu zvučnou posilu ze zámoří. Do mateřského klubu se vrátil obránce Ladislav Šmíd, který loňskou sezonu vynechal kvůli zranění. Účastník olympijských her v Soči a dvou světových šampionátů se však už cítí fyzicky skvěle. Jediným jeho současným problémem je zvyknout si na větší evropské kluziště.

Ladislav Šmíd na tréninku Liberce
Ladislav Šmíd na tréninku Liberce

"Fyzicky se cítím výborně a teď půjde jen o to dostat timing na ledě pod kontrolu a zvyknout si na větší evropské kluziště," řekl Šmíd, jenž celou minulou sezonu vynechal kvůli potížím s krkem. "Připravoval jsem se pod vedením kondičního trenéra jako v předešlých letech a vše bylo v pohodě. Žádné zranění, což musím zaklepat," uvedl rodák z Frýdlantu.

Do vlasti se nyní vrátil sám, manželka zůstala s dětmi v Kanadě. "Přijedou za mnou asi za měsíc. Teď budeme hodně trénovat, takže nemá cenu, aby tady se mnou byli," řekl Šmíd, jenž momentálně neplánuje, že by s ním rodina žila trvale v Česku.

"Myslím, že budou pendlovat. Bude to pro ně něco nového. Alespoň se ale malí naučí trochu česky," pousmál se Šmíd, který má s kanadskou manželkou Ashley dvojčata Ladislava a Zoey, jež se narodila předloni na Štědrý den.

V létě v Kanadě trénoval na suchu i na ledě. "Byla nás tam menší skupina kluků, čtyři pět, zaplatili jsme si trenéra a chodili na led," uvedl obránce, který má v NHL na kontě téměř 600 zápasů za Edmonton a Calgary. "Led byl ještě takový letní, ale trénink odsejpal. Je vidět, že Filip (Pešán) má vše pod kontrolou. Bylo to takové severoamerické, krátké a intenzivnější, což mi vyhovuje," pochvaloval si Šmíd po prvním libereckém tréninku.

Šmíd odešel z Liberce do zámoří v roce 2005 jako devatenáctiletý, vrátil se při výluce NHL v sezoně 2012/13. Teď by měl být jedním z klíčových hráčů Severočechů. Kouč Pešán si od něj slibuje posílení defenzivy a zároveň věří, že bude předávat zkušenosti mladším hráčům.

"Samozřejmě, mám nějaké zkušenosti z nároďáku i NHL a chtěl bych to předat mladším. Pamatuji si, že když jsem byl mladý a byla výluka (v roce 2004) a do kabiny přišel Jirka Fischer a Jarda Modrý, tak jsem na ně koukal s otevřenou pusou. A hrozně mi to pomohlo. Kluci mi říkali, jak to chodí v Americe, a trošku mi otevřeli oči. To se budu snažit udělat teď i já," uvedl Šmíd. Podstatné však podle něj bude, zda o to budou mít jeho noví spoluhráči zájem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.