ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Zůstane Jágr na Floridě? O tom rozhodne jeho bývalý spoluhráč Boughner

Velikost textu:

Sunrise – Do nové sezony jde Florida s novým koučem. Hokejisty Panthers povede Bob Boughner. Klub oznámil jméno nástupce Toma Rowea, který byl rovněž generálním manažerem, na svém webu. Nový trenér je jen o rok starší než Jaromír Jágr, s nímž spolu v Pittsburghu i hrál. Nyní bude mít nový kouč hlavní slovo v jednáních o Jágrově setrvání na Floridě.

Nový kouč Floridy Bob Boughner
Nový kouč Floridy Bob Boughner

"Po vyčerpávajícím hledání jsme rádi, že můžeme přivítat Boba jako našeho nového kouče. Nahlíží na hokej moderně a touží pracovat s našimi mladými hráči. Během pohovoru nás dostal svou přípravou, vášní, znalostmi a oddaností hokeji. Věříme, že jde o správného lídra, který nás vrátí na cestu, po níž dojdeme k našemu cíli - zisku Stanleyova poháru," komentoval příchod někdejšího obránce šéf hokejových operací Panthers a staronový generální manažer Dale Tallon.  

Šestačtyřicetiletý Boughner během hráčské kariéry v NHL hrál v Buffalu, Nashvillu, Pittsburghu, kde si zahrál s Jágrem, Calgary, Carolině a Coloradu. Je majitelem Windsor Spitfires, který v juniorské OHL vedl i jako hlavní trenér. V NHL začal jako asistent v Columbusu v sezoně 2010/11, uplynulé dva ročníky strávil ve stejné pozici v San Jose, s nímž prožil loňské tažení do finále Stanley Cupu.  

Teď se očekává, jak se Boughner postaví k setrvání Jágra v týmu. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL má zájem na Floridě pokračovat a jednání o jeho nové smlouvě už začala.

Pětačtyřicetiletý Jágr se může stát 1. července nechráněným volným hráčem. Podle serveru NHL je nepravděpodobné, že by s Panthers podepsal smlouvu už před rozšiřovacím draftem, v němž si bude mezi 17. a 21. červnem vybírat kádr nováček NHL Vegas Golden Knights. To je také jediný další klub vedle Floridy, jenž může s Jágrem uzavřít kontrakt před otevřením trhu s volnými hráči. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.