ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

KVÍZ: Jak se vyznáte v historii play-off utkání na MS mezi Českem a Ruskem?

Velikost textu:
Pavel Dacjuk v zápase s Českem
Pavel Dacjuk v zápase s Českem
Zdroj: ČT sport

Jak se vyznáte v historii play-off utkání na MS mezi Českem a Ruskem?

Od vzniku samostatné České republiky se hokejová reprezentace střetla s Ruskem v osmi duelech vyřazovací části mistrovství světa. V kolika z nich (včetně prodloužení a nájezdů) dokázala zvítězit?

V kolika z nich (včetně prodloužení a nájezdů) se radovala sborná?

Nejpamátnějším utkáním je bezpochyby finále, které proběhlo 23. 5. 2010 v Kolíně nad Rýnem. Kdo stál v brance národního týmu?

Poslední vzájemný zápas v play-off se uskutečnil 15. 5. 2011 v Bratislavě. Prestižní souboj o bronz nabídl gólové hody a triumf české reprezentace. Vzpomenete si na konečný výsledek?

Hvězdou střetnutí byl autor hattricku. Kdo měl na zimním stadionu Ondreje Nepely střeleckou formu?

Kromě skalpu dějinného rivala a zisku medaile se do historie zmíněného klání nesmazatelně zapsal Karel Rachůnek, jenž ostrým hitem sestřelil soupeře a vysklil s ním plexisklo. Vzpomenete si na jméno řízného útočníka sborné?

Od posledního světového titulu ČR uběhlo téměř sedm let. Kolikrát se v tomto mezidobí (2011 – 2017) radovalo ze zisku nejcennějšího kovu Rusko?

Jen jedinkrát rozhodovalo o postupujícím prodloužení. Na šampionátu v Rize 2006 poslal český výběr do semifinále hokejista, který od následujícího roku působil sedm let v KHL. Kdo překonal v čase 67:58 brankáře Sokolova?

První vzájemné utkání v play-off od rozdělení Československa hostila v roce 1995 stockholmská hala Globen. Vzpomenete si, jak skončilo?

Kdo byl tehdy trenérem národního týmu?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.