ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hokejisty Plzně povede Miloslav Hořava

Velikost textu:

Plzeň - Hokejisty Plzně už nevede trenérská dvojice Jiří Kučera, František Černý. Vedení Lasselsbergeru trenéry po nepřesvědčivých výsledcích posledních zápasů odvolalo a novým koučem jmenovalo dosavadního kouče reprezentace do 20 let Miloslava Hořavu. Ten si vybral jako asistenta Radima Rulíka, jenž působil v roli Hořavova asistenta u dvacítky a zároveň byl trenérem plzeňské juniorky.

Trenér Miloslav Hořava
Trenér Miloslav Hořava


Bývalý reprezentant Kučera doplatil na špatnou sérii svých svěřenců, kteří z posledních 11 zápasů získali pouze devět bodů a klesli na osmé místo v tabulce, jež už nezaručuje přímý postup do čtvrtfinále play off. "Rozhodnutí bylo velmi těžké, protože spolupráce a komunikace se stávajícími trenéry směrem k vedení klubu byla velice dobrá," uvedl v pondělí vpodvečer na oficiální internetové stránce klubu generální manažer Luboš Koželuh.

Mistr světa z Vídně 1996 Kučera vedl svůj mateřský klub od října roku 2006. V této sezoně je šestým odcházejícím koučem v extralize po pardubickém Miloši Říhovi, třineckém Pavlu Markovi, vítkovickém Miroslavu Fryčerovi, ústeckém Vladimíru Evanovi a zlínském Ernestu Bokrošovi. "Přišlo to náhle, ale akceptoval jsem to. To je trenérský život," řekl Kučera ČTK.

Odvolaný kouč vidí jako důvod změny pouze neúspěšné výsledky Lasselsbergeru z poslední doby. "Předpokládám, že v tom nebylo nic jiného, alespoň mi nikdo z vedení klubu žádný další důvod neuvedl. Trenér však musí i s něčím takovým počítat, že to může přijít," uvedl Kučera. O svém odvolání se dozvěděl od prezidenta klubu. "Volal mi to v pondělí večer Tomáš Král s tím, abych se to dozvěděl přímo od něj a ne žádnou oklikou."

Přesto Kučera v klubu zůstane. "Pan Král mi nabídl, zda bych nesetrval u mládežnických výběrů, na starosti tak budu mít asi dorost. V klubu zůstávám každopádně alespoň do konce sezony," přiblížil Kučera. První tým bude dál sledovat. "To určitě, protože ve mně rozhodně není vůbec žádná zášť. S klukama jsme rok a půl spolupracovali a já jim moc přeju, aby se jim dařilo a povedlo se jim sezonu dotáhnout do úspěšného konce," prohlásil.

Bývalý vynikající obránce se zkušenostmi z NHL Hořava by měl své nové svěřence vést už na dnešním rozbruslení a tým bude večer koučovat v ligovém utkání ve Znojmě. Právě Orli jsou shodou okolností posledním týmem, které mistr světa z Prahy 1985 v extralize trénoval. Předtím Hořava vedl také Kladno, Karlovy Vary a v první lize Mladou Boleslav.
Společně s Rulíkem dovedl Hořava na nedávném domácím šampionátu v Pardubicích a Liberci českou dvacítku k pátému místu. Po posledním utkání na turnaji novinářům řekl, že nepředpokládá, že by mu svaz roční smlouvu prodloužil.

Hořava se ani během působení u reprezentační dvacítky netajil tím, že dává přednost každodenní práci s týmem. "Chci být u hokeje, který mi chybí. Hrozně se na práci těším," připustil Hořava v rozhovoru pro deník Sport s tím, že asistenta Rulíka si vybral na základě vzájemné spolupráce u dvacítky.

Do Plzně přichází devět kol před koncem základní části a věří, že se mu povede vnést do týmu nový impulz. "Nemáme tolik času, ale uvidíme, jak budou hráči reagovat na změnu. Jestli to jako obvykle pomůže a povedou se tři čtyři zápasy, bylo by to fajn," řekl Hořava, jenž měl bez velkého přemítání jasno o brankářské jedničce. "Nemám žádný plán, mám jasno. Roman Málek je jasná jednička," uvedl Hořava. V brance Západočechů přitom dostával v posledních duelech přednost Martin Altrichter.
Hořava s klubovým angažmá definitivně nezavrhl ani svůj návrat na lavičku juniorské reprezentace, rozhodnutí ale nechává na hokejovém svazu. "Řekl jsem své stanovisko, že chci jít dělat do oddílu. Jestli bude svaz trvat na tom, že trenér dvacítky má být profík jen na dvacítku, tak to padá," uvedl.

Sám je smířen s tím, že u dvacítky nejspíš skončí. "Jsou tam však jasná pravidla. Myslím, že Vláďa Růžička nastavil, že kdo nemá medaili, tak končí. Takhle přede mnou dopadl Radim Rulík i Vláďa Bednář, tak nevím, sám proč bych měl být výjimka," připomněl Hořava. Pokud by ale svaz měl zájem, kouč by se pokračování nebránil. "Jestli nějaká možnost bude, jednat se bude. Z mé strany problém není," prohlásil.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.