ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Jihlava musí upravit Horácký stadion. O nové hale se zatím jen mluví

Velikost textu:

Jihlava - Kvůli postupu Dukly do extraligy plánuje jihlavská radnice v nejbližších měsících na Horáckém zimním stadionu uskutečnit opravy za několik milionů korun. Zlepšit je potřeba kabiny a vytvořit zázemí pro videorozhodčí, antidopingovou kontrolu i ošetřovnu. Bez těchto výdajů by se zápasy nejvyšší soutěže na starém sportovišti hrát nemohly.

Horácký zimní stadion
Horácký zimní stadion

Poslední účast Dukly v extralize se datuje do sezony 2004/05. Hokejový klub i stadion jsou ve vlastnictví města. O potřebě rekonstrukce stadionu se v Jihlavě vedou debaty léta.

Náměstek primátora Vratislav Výborný podotkl, že návrat Dukly do nejvyšší soutěže sice bude stát nějaké peníze, ale město posune do jiné kategorie. "Dukla je spjatá s historií města. Vůbec si nedokážu představit, že bychom to nějakým způsobem znemožnili," řekl.

přehrát video
Jihlava bude po 12 letech hrát extraligu

Radnice je s hokejovým klubem v kontaktu a už ví, jaké minimum musí stadion splňovat pro pořádání zápasů nejvyšší soutěže. Ještě před baráží si ho prošla odborná komise a popsala požadavky na extraligový stadion. "V tuto chvíli máme vyčísleny nejnutnější opravy asi na sedm milionů korun," uvedl Výborný.

Podle jednatele hokejového klubu Bedřicha Ščerbana se určité úpravy kvůli extralize udělat musí. "Pak jsou další úpravy, které by měly zpříjemnit zimní stadion z hlediska návštěvníků, ale to už není podmínka pro naplnění licence," řekl. O uvolnění peněz by zastupitelé Jihlavy mohli rozhodnout 11. května.

Přípravné práce by ale měly začít dříve, aby byly opravy stadionu hotové včas. Horácký zimní stadion byl otevřen v roce 1956, zastřešení má z 60. let. Potřebuje už zásadní investice v řádu stovek milionů.

Radnice zvažuje několik variant řešení, od opravy přes stavbu multifunkční haly na stejném místě v centru po vybudování nového stadionu na kraji města. Rozhodnutí o dalším postupu by mohlo padnout rovněž na květnové schůzi jihlavského zastupitelstva.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.