ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna
FINÁLE EXTRALIGY

Oslavy už před sirénou a fanoušci na ledě. V Brně hodlají rozjet pořádné oslavy

Velikost textu:

Brno – Na kostce ještě zbývalo do konce utkání přibližně čtvrt minuta, hokejisté Brna to však už nevydrželi. Hráči v bílém okamžitě naskákali na led a začali slavit extraligový titul, který se do jihomoravské metropole vrátil po 51 letech. Po převzetí poháru a medailí se k nim přidali i fanoušci a v Brně tak odstartovaly velké oslavy.

Hokejisté Brna slaví vítězství v extralize
Hokejisté Brna slaví vítězství v extralize

"Slavit to doma před domácím publikem je to nejkrásnější," řekl kapitán Leoš Čermák. "Bylo to s lidmi takový chaotický. Všichni gratulovali, s kluky z týmu jsme se tam tak nějak ztratili. Je to samozřejmě strašně příjemný. Jsme šťastní, že lidi mají radost a my jsme jim ji mohli udělat. Bylo to takto spontánní a takové to asi má být."  

Kometu hnala k mistrovskému titulu báječná divácká kulisa ve vyprodané DRFG aréně a na dálku je povzbuzovalo téměř šest tisíc příznivců u dvou obřích obrazovek na Zelném trhu.

Brňané dosáhli na toužebný titul po dlouhých letech čekání a krizi, při nichž slavnému klubu hrozil zánik. "Na tento úspěch jsem čekal dlouhých dvanáct let. Nyní si jej chci dokonale užít," řekl majitel a hlavní kouč Komety Zábranský. Bývalý obránce a vítěz extraligy se Vsetínem a Spartou krátce po nuceném konci kariéry ze zdravotních důvodů postupně převzal Kometu do svých rukou.

přehrát video
Hokejisté Brna převzali pohár pro mistra extraligy

Posledních pět minut třetí třetiny aplaudovali fanoušci v aréně týmu vestoje a po vyloučení libereckého kapitána Branka Radivojeviče 105 sekund před koncem diváci začali skandovat: "Už je to uděláno, už je to hotovo." Když o dalších pětadvacet sekund později ještě přidal Jakub Krejčík do prázdné branky pojišťovací pátý gól, tak už diváci buráceli "mistři, mistři."

"Sen několika generací se stal skutečností," křičel hlasatel v hale. Z čestné lóže sledovaly oslavy titulu hráčské legendy, které stály u posledního vítězství Komety Brno v roce 1966 - brankář Vladimír Nadrchal, obránci František Mašlaň, Jaromír Meixner, Rudolf Potsch a útočníci Karel Skopal s Ivo Winklerem. "Byl to ohromný zážitek. Jsem rád, že jsme se něčeho podobného dočkali. Bohužel nás více na zápasy nechodí," poznamenal Meixner.

K závěrečnému ceremoniálu a přebírání medailí nastoupili na led i všichni marodi Komety, kteří se rovněž o úspěch zasloužili. S berlemi si došli pro medaile Jan Štencel s Tomášem Vincourem, jen s dresem přes civilní oblečení další zraněný Jan Káňa s Kamilem Brabencem a Vojtěch Němec. Ten si podával se soupeři levou ruku. Pravé rameno má zafixované po zranění ve druhém finálovém zápase v Liberci a v nejbližších dnech jej čeká operace.

Dvacet minut po skončení zápasu oslava vyvrcholila. Za světlené pyrotechnické show a zvuků písně "We are the champions" převzal kapitán Komety Leoš Čermák pohár pro extraligového mistra. A velké oslavy začaly. Pokračovat budou i v sobotu od 15:00 závěrečným setkáním s fanoušky a autogramiádou na Zelném trhu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.