ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Češky na Švýcarky nestačily. Sestoupit by ale přesto neměly

Velikost textu:

Plymouth (USA) ‒ České hokejistky prohrály v rozhodujícím duelu o udržení se Švýcarkami 1:3 a na MS skončily poslední. Sestoupit by však z elitní skupiny přesto neměly. Mezinárodní hokejová federace totiž plánuje rozšířit šampionát z osmi na deset účastníků. Tento návrh bude schvalovat kongres federace až v květnu při MS mužů.

Tereza Vanišová na MS
Tereza Vanišová na MS

České reprezentantky se na šampionátu v Plymouthu utkaly se Švýcarkami již počtvrté a potřetí prohrály. Poprvé však v normální hrací době.

Hokejistky ze země helvétského kříže, které v polovině února na úkor svěřenkyň trenéra Jiřího Vozáka postoupily na olympijské hry v příštím roce, tentokrát vstřelily dvě branky v přesilových hrách. Češky sice dokázaly v první třetině zásluhou Terezy Vanišové snížit na 1:2, vyrovnat se jim však nepodařilo.

ČR - Švýcarsko 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Vanišová (Lédlová) - 8. Rüeggová (Müllerová, Stalderová), 10. Müllerová (Meierová, Schellingová), 42. Stalderová (Müllerová, Meierová). Rozhodčí: Allenová (USA), Hoveová (Nor.) - Johanssonová (Švéd.), Linneková (Něm.). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 457. Konečný stav série: 1:2.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.