ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Prezident Klaus ocenil osm hokejových legend zlatou plaketou

Velikost textu:

Praha - Osm českých hokejových legend ocenil Václav Klaus na Pražském hradě zlatou Čestnou plaketou prezidenta republiky. Při přijetí v rámci oslav sta let Českého svazu ledního hokeje byli vyznamenáni Augustin Bubník, Vladimír Zábrodský, Jiří Holík, Vladimír Martinec, Jiří Hrdina, Vladimír Růžička, Dominik Hašek a jako jediný aktivní hráč Jaromír Jágr. Mezi oceněnými nechyběl ani Karel Gut, jehož vyznamenal prezident už loni v září při příležitosti 80. narozenin.

Hokejisté ocenění prezidentem ČR
Hokejisté ocenění prezidentem ČR
Otevřít galerii
 • Hokejisté ocenění prezidentem ČR autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Václav Klaus autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Všichni vyznamenaní hráči s výjimkou Jiřího Hrdiny byli v úterý v pražské O2 Areně uvedeni také do Síně slávy českého hokeje, do které vstoupilo celkem 41 osobností. Hrdina, trojnásobný vítěz Stanleyova poháru a mistr světa z Prahy z roku 1985, byl mezi 136 oceněnými stříbrnou pamětní mincí. 

Klaus zdůraznil, že podobná setkání s velkou skupinou lidí se na Hradě moc často nekonají. Vedle oceněných hráčů totiž přijal i další přibližně tři desítky bývalých hráčů, funkcionářů a lidí působících v hokejovém dění. "Ale lidé jako vy si to určitě zaslouží," řekl Klaus. 

Zejména Jágra jako aktivního hráče a Růžičku jako současného trenéra národního týmu pak prezident požádal, aby zlepšili výsledky reprezentace. "Souhlasím s tím, že úspěchy byly, ale v posledních letech by jste mohli trochu přidat," přál si Klaus. 

Dnešní přijetí zástupců českého hokeje na Pražském hradě prakticky uzavřelo oslavy sta let tohoto zimního sportu v České republice. Hlavní částí byl úterní program v O2 Areně. "Myslím si, že to byla velmi zdařilá hokejová akce, na které se od rána prezentovali nejmenší hráči až po old boys, naše hokejové legendy, kteří večer vyjeli na led před zaplněnou arénou," řekl předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.