ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Jandač: V první třetině nás Švédové potrestali úplně ze všeho

Velikost textu:

Göteborg – Nepovedený vstup do Švédských hokejových her má za sebou český výběr. Nedokázal navázat na dvě výhry proti domácímu výběru z předchozích dvou turnajů Euro Hockey Tour a prohrál vysoko 2:5. "První třetina nebyla úplně dobrá, Švédové nás potrestali ve všem, co mohli a tím byl určen ráz celého utkání," prohlásil kouč Josef Jandač, který viděl ve hře spoustu nedostatků, ale neupřel hráčům snahu a bojovnost.

Josef Jandač
Josef Jandač

"Neměli jsme úplně špatný nástup. Nasazení tam celkem bylo, ale bohužel jsme dostali góly z takových situací, v nichž jsme udělali detailní chyby. Řešení při prvním nebylo úplně šťastné. U druhého gólu si myslíme, že padl po faulu na Radila. Třetí byl z přesilovky, kdy tam zapracoval hráč na brankovišti a náš obránce stál docela dost vysoko," řekl Jandač.

Spíše než probudit tým bouřkou v kabině se trenéři snažili své svěřence uklidnit. "Protože bojovnost, nasazení a ty věci, které k takovému zápasu patří, tam byly. Ale pochopitelně jsme viděli, že na nás trošku padla deka, tak jsme se snažili hráče povzbudit a myslím, že od druhé třetiny to bylo vidět. Nastoupili jsme trošku jinak. Ten tříbrankový náskok už je celkem dost velký," připustil Jandač.

přehrát video
Jandač: Proti Švédům jsme měli strašně málo střel

Na hře českého výběru ocenil spíše bojovnost a nasazení než hokejový projev. "Měli jsme strašně málo střel. Na to, že jsme strávili více času v útočném pásmu než Švédi, tak poměr střel vyzněl i tak lépe pro ně. Dobře bránili, ale my jsme se proti tomu nedokázali moc prosadit. Druhá třetina byla z naší strany nejlepší, ale abychom byli ve hře, tak jsme v ní měli dát dva góly," uvedl Jandač.

Měl pocit, že hráči drží v útočném pásmu puk déle, než je zapotřebí, čímž umožňují soupeři lépe bránit dané situace. "Když se třeba u mantinelu zbavíme protihráče, tak takové to rychlé uvolnění hráče nahoře tam pak není. Chtělo by to posunout puk třeba o vteřinu dříve, aby měl obránce více času střílet na bránu a ne to shazovat zase zpátky do rohů. Aby mohl obstřelit prvního hráče před sebou. Když už jsme to zahráli dobře, tak jsme zase netrefovali bránu," prohlásil Jandač.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.