ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hokejový gólman Prusek míří ze Spartaku Moskva do Rigy

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2008 18:34

Riga - Hokejový brankář Martin Prusek zřejmě neopustí Kontinentální ligu a po odchodu ze Spartaku Moskva by měl zakotvit v Dinamu Riga. Lotyšský klub by měl dvaatřicetiletého gólmana získat z Vítkovic na hostování do konce sezony.

Martin Prusek
Martin Prusek

"Jednání jsou už poměrně daleko. Je to na dobré cestě, definitivně by se to mohlo uzavřít ve čtvrtek. V podstatě už se dolaďují jenom formality," řekl agent Vladimír Vůjtek mladší, který hráče v transakci zastupuje.

Prusek se tak zřejmě obratem vrátí do KHL, kde mu minulý týden vypršelo dvouměsíční hostování ve Spartaku Moskva. V celku českého trenéra Miloše Říhy odchytal 22 zápasů. Ruský klub s ním sice byl spokojen, ale vzhledem k přísným regulím soutěže si Pruska dále nemohl dovolit. Gólmanovi nabídl ještě smlouvu na příští měsíc, ale Prusek dal přednost konkurenčního klubu.

Bývalý reprezentační brankář, který startoval i na jednom mistrovství světa, podepsal před sezonou tříletou smlouvu ve Vítkovicích, ale vzhledem k přetlaku mezi gólmany odešel v září na hostování do Spartaku. Prusek strávil čtyři roky i v zámoří, v Ottawě a Columbusu si připsal 57 startů v NHL.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.