ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
LIGA MISTRŮ

Přemlouvání Spartě nepomohlo. Finále LM se odehraje v záložní hale Frölundy

Velikost textu:

Praha – Nabízeli zajištění kompletního servisu i vzdání se téměř kompletního zisku z prodaných lístků. To vše proto, aby se finále Ligy mistrů odehrálo před vyprodanou O2 arenou v Praze. Přání hokejistů Sparty však Frölunda nevyslyšela. Švédský celek, který má pro závěrečné střetnutí výhodu domácího prostředí, se rozhodl hrát doma, i když kvůli reprezentaci se duel uskuteční pouze v záložní hale.

Radost hokejistů Sparty po postupu do finále Ligy mistrů
Radost hokejistů Sparty po postupu do finále Ligy mistrů

Plné právo na výhodu domácího prostředí ve finále má podle regulí Frölunda, Sparta se přesto snažila, aby se hrálo v Praze. Důvod je nasnadě - úřadující švédský šampion hraje v Göteborgu v hale Scandinavium, jenže aréna s kapacitou přes 12 tisíc diváků se bude tou dobou již připravovat na Švédské hokejové hry, kde se představí i česká reprezentace.

Součást série Euro Hockey Tour je na programu od 9. do 12. února. Vrchol Ligy mistrů má datum 7. února. Když je Scandinavium vytížené, musí Indians vzít zavděk halou Frölundaborg, která pojme 7600 diváků. Kdyby se hrálo v libeňské O2 areně, návštěva by patrně byla minimálně dvojnásobná.

I proto vedení Sparty usilovalo o přesun do Prahy, ačkoliv v dosavadním průběhu si celkově vedla lépe Frölunda, což je rozhodující faktor pro určení domácího týmu.

"Vzhledem k tomu, že Švédové mají na tento zápas k dispozici jen záložní arénu, řešili jsme možnost výměny pořadatelství," uvedl šéf klubu Petr Bříza. "Strávil jsem čtyři dny vysvětlováním a přesvědčováním nejrůznějších lidí, že pro renomé Ligy mistrů by bylo nejlepší hrát v O2 areně před vyprodaným hledištěm," přiblížil Bříza, který patří ke spoluzakladatelům obnovené Ligy mistrů.

přehrát video
Sparta je ve finále Ligy mistrů, Växjö zdolala i podruhé

Pražané neuspěli přesto, že nabídli soupeři vysokou finanční kompenzaci. "Byli jsme ochotni se prakticky zříci v jejich prospěch zisku z ticketingu a zajistili bychom jim kompletní servis. Bohužel Frölunda nabídku odmítla, takže nezbývá nic jiného než si dojet pro pohár do Švédska," uvedl Bříza, jehož tým v dosavadním průběhu LM neprohrál venku přes zvučná jména soupeřů ani jediný ze šesti zápasů.

Sparta úspěšným tažením plní jeden z hlavních cílů sezony. Evropskou soutěž bere od jejího obrození v roce 2014 velice vážně. "Jsem velmi šťastný, že si Sparta zahraje finále. Věřím, že tahle utkání otevřela lidem oči, že nejsme pořád jak blázni zavření jen mezi našimi českými kopečky. Taková událost, jakou byl v O2 areně úterní hokejový večer, by mohla být zlomem k lepšímu v Lize mistrů," věří předseda představenstva Bříza.

Sám dlouhodobě podporuje myšlenku zápolení mezi nejlepšími evropskými celky především s ohledem na sportovní stránku. "Když jsme se do téhle soutěže zapojili, neremcali jsme a vzali tuto myšlenku vizionářsky z hlediska propagace a produkce zápasů. Vizionáři byli svým způsobem od začátku i hráči, protože se chtějí rovnat s nejlepšími v Evropě, což je správný přístup," zdůraznil Bříza.

Z finančního hlediska se totiž Pražané přehoupli do plusu až postupem do semifinále. I díky více než dvanáctitisícové návštěvě na odvetu s Växjö. Při startovném ve výši 20 tisíc eur si klub hradí veškeré výdaje. Z těch následně odmazává prémiemi za každý další postup. Krokem do finále se Sparta přehoupla přes 100 tisíc eur celkem, ale včetně započtených 30 tisíc, které má jisté poražený finalista. Vítěz získá 40 tisíc navrch.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.