ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Kluby jsou připraveny převzít ostrahu stadionů, tvrdí policie

Velikost textu:

Brno - České fotbalové a hokejové kluby jsou podle náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka plně připraveny od 1. ledna 2009 převzít odpovědnost za dění na svých stadionech. Bílek připomněl, že za dva měsíce přestane policie vykonávat přímý dohled na utkáních na sportovištích.

Fotbaloví fanoušci
Fotbaloví fanoušci
Otevřít galerii
 • Fotbaloví fanoušci autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/504/50303.jpg?1225733564
 • Fanoušci pražské Slavie v doprovodu policistů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Strážci zákona tak již nebudou dělat práci pořadatelské služby. "Měli jsme na toto téma jednání se zástupci klubů a ještě nás další jednání čekají. Problémy ale nejsou," uvedl Bílek. Hlavními partnery policie v těchto jednání je Českomoravský fotbalový svaz a Český svaz ledního hokeje. 

Policie chce, aby si kluby zajistily pořádek na svých sportovních akcích bez její pomoci. Podobně to již podle Bílka s úspěchem funguje na stadionu fotbalistů Baníku Ostrava. 

Policie bude nadále dohlížet na bezpečnost, ale jen v okolí stadionů. Podle Bílka by si kluby měly samy začít vytvářet přehledy problémových fanoušků. 

Informace potvrdil i bezpečnostní manažer fotbalového svazu Miroslav
Platil. "Téměř všechno máme dořešeno, na tyto skutečnosti jsme připraveni. Máme v ruce manuál ministerstva vnitra, kde jsou stanoveny
všechny podmínky," řekl fotbalový funkcionář. Zároveň však upozornil, že stále zůstanou některé zápasy, jež budou plně pod dohledem policie. "Půjde o vzájemně předem vytypovaná riziková utkání," doplnil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.