ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Prusek končí ve Spartaku Moskva a hledá nový klub

Velikost textu:

Ostrava - Hokejový gólman Martin Prusek opustil po dvouměsíčním hostování ruský klub Spartak Moskva. Dvaatřicetiletý brankář se vrátil zpátky do Vítkovic, ale ty pro něj pravděpodobně budou jen mezistanicí k odchodu na jiné angažmá.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Bývalý reprezentant Prusek byl v mužstvu českého trenéra Miloše Říhy pouze na záskok za zraněného Dmitrije Kotschnewa. Podle současných regulí Kontinentální ligy může brankář z ciziny odchytat jen 65 procent zápasů v sezoně a klubu navíc zabírá dvě místa z povolené kvóty cizinců.

"Klub mi nabízel, abych zůstal ještě další měsíc, ale to v mé situaci nic neřešilo. Za měsíc by nastal stejný problém. Proto si raději už teď zkusíme s agentem najít něco nového," řekl Prusek.

Prusek by mohl zůstat ve Vítkovicích, s kterými před touto sezonou podepsal tříletou smlouvu, ale podle něj je tato varianta spíše nepravděpodobná. Generální manažer a trenér Alois Hadamczik navíc už dříve naznačil, že vydržovat si tandem Prusek - Pinc je pro klub ekonomický nadstandard. "Mužstvo šlape, gólmani chytají dobře, nemyslím si, že mají důvod něco měnit. Ještě jsme si nad tím nesedli, ale věřím, že brzo budu moct někde chytat," dodal Prusek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.