Paralympijský magazín

Krejčího gól a přihrávka byly Bostonu málo, mezi střelce se zapsal i Kaše a Vrbata

New York – Dal gól, na jeden přihrál. Davidu Krejčímu však po utkání na ledě Columbusu příliš důvodů k radosti neměl. Jeho Boston prohrál nakonec 3:4. Blue Jackets dík triumfu vylepšili klubový rekord na třináct výher v řadě. Na jejich první gól nahrál Lukáš Sedlák. Do statistik se zapsali i další Češi. Gól zaznamenali Radim Vrbata či Ondřej Kaše. Asistenci zase Michael Frolík či Martin Hanzal.

Bostonský David Krejčí střílí gól do sítě Columbusu
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Fred Squillante

Nejlepší tým celé ligy získal už během úvodní desetiminutovky tříbrankový náskok. V úvodu čtvrté minuty Sedlák díky krásné kličce na modré čáře udržel puk v útočném pásmu, pohotově vystřelil a před brankou osamocený Scott Hartnell doklepl puk do sítě.

V 9. minutě zvýšil dělovou ránou po přihrávce zpoza branky obránce Seth Jones, za dalších 52 sekund přidal třetí gól po chybné rozehrávce Bruins Matt Calvert.

Hosté se ale nevzdali, ještě v první třetině díky dvěma trefám v rozmezí 55 sekund snížili na rozdíl jediného gólu a ve 39. minutě Krejčí pohotovou dorážkou po rychlém protiútoku vyrovnal. Byl to jeho sedmý zásah v sezoně. V 51. minutě však získali domácí třetí přesilovou hru v utkání a po 26 sekundách ji přetavil ve vítězný gól Nick Foligno.

"Bohužel, nechali jsme se v nesprávný čas zbytečně vyloučit. To si v takovou chvíli proti týmu, který má nejlepší přesilovky v lize, nemůžeme dovolit. Stálo nás to zápas," litoval trenér Bruins Claude Julien krosčeku obránce Colina Millera.

Columbus od 23. listopadu, kdy podlehl 0:2 Calgary, bodoval v patnácti zápasech za sebou a prohrál pouze s Floridou až po nájezdech. Lví podíl na dalším úspěchu měl znovu brankář Sergej Bobrovskij, který čelil 40 střelám, zatímco jeho protějšek Tuukka Rask jen dvaadvaceti. "Až na těch prvních deset minut jsme hráli skvěle. Mrzí mě, že jsem nechytil ten čtvrtý gól, i když bych zpětně asi neudělal nic jinak," prohlásil Rask.

Podeváté v sezoně skóroval Radim Vrbata, pouze však zmírnil porážku Arizony s Dallasem, když sedm sekund před koncem třetí třetiny proměnil trestné střílení a snížil na 2:3. Na první gól Kojotů, kteří prohráli popáté v řadě, přihrál Martin Hanzal.

Svůj druhý gól v kariéře vstřelil Ondřej Kaše z Anaheimu, jenž ve 29. minutě zápasu se San Jose vyrovnával na 1:1. Český nováček si při závaru před brankou našel ztracený puk a bekhendovou otočkou jej zametl do sítě. Ducks pak dokázali smazat náskok Žraloků ještě jednou a nakonec získali aspoň bod za porážku 2:3 v prodloužení.

Čtyři góly z 22 střel inkasoval Petr Mrázek, jehož Detroit prohrál 3:4 s Buffalem. Sabres přerušili sérii čtyři porážek, naopak Red Wings prohráli třinácté z posledních šestnácti utkání na domácím ledě.

"Musím chytat lépe než dnes," zkritizoval sám sebe český gólman, který by měl při zranění Jimmyho Howarda znovu dostat více prostoru na ledě. "Kdybych jeden nebo dva góly chytil, měli bychom šanci na vítězství."

Detroit, který podesáté v řadě inkasoval první gól, dokázal vymazat dvoubrankové manko z 1:3 na 3:3. Ve 49. minutě, dvě minuty po vyrovnávací trefě Thomase Vaneka v přesilové hře, se však ocitl před brankou zcela sám Evander Kane a svým druhým gólem v utkání zařídil hostům vítězství, když překonal Mrázka střelou nad rameno.

"I když jsme prohrávali o dva góly, dál jsme tvrdě bojovali a dokázali vyrovnat. Bohužel jsme z toho ale nic nevytěžili," litoval kapitán Henrik Zetterberg, jehož tým ve třetí třetině zasypal brankáře soupeře Robina Lehnera dvaceti střelami. Ujala se však jediná.

"Když Detroit vyrovnal, řekli jsme si, že musíme vyhrát dvanáctiminutový duel. A povedlo se," radoval se trenér Buffala Dan Bylsma, který oslavil jubilejní 300. vítězství v kariéře.

Pozici nejlepšího střelce si upevnil Sidney Crosby, který 25. gólem v sezoně přispěl k výhře Pittsburghu 5:2 nad New Jersey. Kapitán Penguins skóroval ve čtvrtém utkání v řadě, když ve 31. minutě vyrovnal na 2:2.

Crosby si navíc připsal dvě asistence, gól a přihrávku zaznamenal jeho spoluhráč Jevgenij Malkin, který tak jako 158. hráč v historii pokořil hranici 800 bodů v NHL.

Výsledky NHL:

New Jersey - Pittsburgh 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 2. Parenteau, 9. Henrique - 7. Malkin, 31. Crosby, 40. Schultz, 44. Hagelin, 59. Rust. Střely na branku: 23:29. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Henrique (New Jersey).

NY Islanders - Washington 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 35. a 45. Ladd, 9. Clutterbuck, 46. Lee - 14. Justin Williams, 42. Ovečkin, 54. Burakovskij. Střely na branku: 31:34. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Ladd, 2. Quine (oba Islanders), 3. Justin Williams (Washington).

NY Rangers - Ottawa 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)

Branky: 12. a 47. Holden, 23. a 35. Stepan - 3. Borowiecki, 4. Z. Smith, 17. Ceci. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Holden, 2. Stepan (oba Rangers), 3. Hoffman (Ottawa).

Columbus - Boston 4:3 (3:2, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Hartnell (Sedlák), 9. Jones, 10. Calvert, 51. Foligno - 12. Backes (Krejčí), 13. Czarnik, 39. Krejčí. Střely na branku: 22:40. Diváci: 19 005. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Krejčí (Boston), 3. Foligno (Columbus).

Nashville - Minnesota 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 25. Forsberg, 29. Boucher - 6. Parise, 27. Stewart, 63. Spurgeon. Střely na branku: 30:39. Diváci: 17 141. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon (Minnesota), 2. Boucher, 3. Forsberg (oba Nashville).

Chicago - Winnipeg 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 28. Anisimov - 9. Wheeler, 15. Scheifele, 43. Stafford. Střely na branku: 35:34. Diváci: 22 117. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Trouba, 3. Little (všichni Winnipeg).

Colorado - Calgary 3:6 (1:0, 1:4, 1:2)

Branky: 19. a 54. Landeskog, 34. Iginla - 22. a 36. Backlund (na druhou Frolík), 32. a 51. Gaudreau, 30. Bennett, 55. Versteeg. Střely na branku: 28:31. Diváci: 14 634. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. Gaudreau (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).

Arizona - Dallas 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 24. Duclair (Hanzal), 60. Vrbata z trest. střílení - 23. Spezza, 33. Jamie Benn, 59. Klingberg. Střely na branku: 37:29. Diváci: 14 561. Hvězdy zápasu: 1. Spezza (Dallas), 2. Duclair (Arizona), 3. Klingberg (Dallas).

Detroit - Buffalo 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky: 35. Zetterberg, 37. Miller, 47. Vanek - 8. a 49. E. Kane, 16. Reinhart, 36. Eichel. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59 minut, z 22 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81,8 procenta. Střely na branku: 43:22. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Eichel (oba Buffalo), 3. Vanek (Detroit).

Anaheim - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 29. O. Kaše, 54. Silfverberg - 7. Martin, 35. M. Karlsson, 63. Burns. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17 403. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. J. Thornton, 3. Jones (oba San Jose).