ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Marek vede kanadské bodování KHL před Jágrem

Velikost textu:

Moskva - České duo Jan Marek z Magnitogorsku a Jaromír Jágr z Omsku ovládá kanadské bodování Kontinentální hokejové ligy (KHL). Marek nasbíral v 23 zápasech 32 bodů a s 19 brankami je i nejlepším střelcem. Jágr má na kontě už o dva zápasy více a na druhé místo jej při stejném počtu bodů řadí menší počet vstřelených branek. Hvězda Avangardu skórovala patnáctkrát.

Hokejista Jan Marek
Hokejista Jan Marek
Otevřít galerii
 • Hokejista Jan Marek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaromír Jágr autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40304.jpg?1221057184

Třetí Sergej Mozjakin z Atlantu Mytišči ztrácí na Marka s Jágrem jediný bod. Následují s 27 body čtvrtý Danis Zaripov a jeho spoluhráč z Kazaně Alexej Morozov, který stihl takový počet bodů nasbírat v pouhých 15 zápasech. 

V tabulce střelců má Marek dvougólový náskok před Alexandrem Pěrežoginem z Ufy, třetí je se 16 trefami Zaripov a na čtvrté pozici jsou s 15 góly Jágr a další český útočník Pavel Brendl z Nižného Novgorodu. Mezi nahrávači je Jágr se 17 přihrávkami třetí za Mozjakinem a svým spoluhráčem z Avangardu Dmitrijem Pestunovem. Oba mají na kontě po 20 asistencích. 

Celkem v KHL nastoupilo už šestadvacet českých hokejistů, jejichž řady se ještě rozšíří. Za Balašichu začnou hrát po reprezentační pauze obránce Jiří Marušák a útočník Petr Kalus.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.