ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Jágr bude reprezentovat, třísla ho jen lehce pobolívala

Velikost textu:

Praha - Start Jaromíra Jágra v úterním přípravném zápase proti Slovensku, který bude součástí oslav sta let českého hokeje, není ohrožen. Šestatřicetiletý útočník Omsku přiletěl v noci na dnešek do Prahy a na letišti novinářům řekl, že jeho zdravotní stav je dobrý. V minulém týdnu Jágr kvůli problémům s třísly nedohrál zápas KHL v Petrohradě, k dalším dvěma utkáním potom ale opět nastoupil.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

"Ten problém jsem měl jen jeden zápas, pak jsem hrál a bylo to lepší. Trošičku to pobolívalo. Prohrávali jsme 0:3, tak bylo zbytečné hrát, aby se to případně nezhoršilo," vysvětlil Jágr, který podle svých slov hned věděl, že se nejedná o nic vážného. "Kdyby bylo nejhůř, tak bych přijel do Čech a tady by mě (fyzioterapeut) Pavel Kolář dal dohromady. Teď se ale cítím dobře," uvedl nejlépe placený hráč Kontinentální ligy.

Neuvažoval jsem o tom, že bych se z akce omluvil, tvrdí Jágr
 
Olympijský vítěz z Nagana, mistr světa z Vídně 2005 a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru bude v úterý hlavní hvězdou přípravného zápasu proti Slovensku. I přes zdravotní komplikace v minulém týdnu a náročný klubový program prý neuvažoval, že by se z akce omluvil. 

"Nejedu sem na deset zápasů, ale na jeden. V pondělí si odpočinu, v úterý je zápas. Není to mistrovství světa, jeho finále. Nikdo nemůže čekat, že tam odevzdáme super výkony. Určitě je to ale národní tým, takže se budu snažit hrát co nejlépe," řekl Jágr, jenž prý dlouho nevěděl, že reprezentace bude tento zápas vůbec hrát. "Kdyby mi Vláďa (trenér Růžička) nezavolal, netušil bych to. A bylo to o to jednodušší, že jsme druhého (listopadu) hráli v Moskvě," uvedl.

Jágr obleče dres reprezentace poprvé od MS v Turíně

Devítinásobný vítěz ankety Zlatá hokejka pro nejlepšího českého hokejistu sezony se v národním dresu objeví poprvé od olympiády v Turíně 2006. Po ní tehdy Jágr svou reprezentační kariéru přerušil. I dnes zopakoval, že hlavně proto, že si těžko zvykal na větší evropské kluziště v době, kdy působil v NHL. Dnes ale hraje v Evropě a jeho případnému startu na mistrovství světa tak nic nebrání. 

"Slíbil jsem, že pokud budu hrát v Evropě a budu mít formu, abych mohl reprezentovat, tak vždy rád přijedu. Pro nás, starší hráče, je těžké zvykat si na velké kluziště," řekl.

V útoku opět se Strakou

V úterý bude mít Jágr šanci opět si zahrát v jednom útoku se svým dlouholetým parťákem a ještě v loňské sezoně spoluhráčem v New York Rangers Martinem Strakou. Pro aktuální hvězdu extraligové Plzně by to měl být poslední duel v národním dresu. Straka již dříve ohlásil konec reprezentační kariéry a nechal se přesvědčit jen s ohledem na výjimečnost nadcházejícího duelu.

Samotný Jágr by v nominaci na světový šampionát v roce 2009 neměl chybět. Za předpokladu, že bude zdravotně v pořádku. Už nyní ale s předstihem brzdí velká očekávání, která do něj fanoušci vkládají. "Situace se trochu změnila. Nikdo nemůže očekávat, že bych v sedmatřiceti letech dával v každém zápase gól. Já věřím tomu, že budeme mít kvalitní tým a že já budu ten kvalitní doplněk a občas dám nějaký gól. Těžko ale ode mě někdo může čekat, že v tolika letech budu rozhodovat zápasy," zopakoval Jágr.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.