ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Extraligové ohlasy

Uher: Úžasný pocit, když rozhodnete takový zápas

Velikost textu:

Praha - Ve správnou chvíli ukončil svůj gólový půst útočník hokejové Sparty Dominik Uher. Takřka měsíc a půl od posledního zápisu proti Karlovým Varům přidal na konto čtvrtý gól v sezoně, jímž rozhodl atraktivní dohrávku 22. kola proti Brnu, která přilákala do ochozů přes 12 tisíc diváků, dosud nejvíce v ročníku.

Dominik Uher
Dominik Uher

"Ten zápas měl všechno. V první třetině jsme byli lepší, pak nás začalo Brno trochu přehrávat, nechali jsme se vyloučit a Brno z toho dalo gól. Ve třetí třetině rozhodl gól, který mi 'Cingi' namazal až do prázdné branky, za což jsem rád. Nahrál mi to opravdu krásně a pak už si to jen užíváte, jak celá hala křičí. Úžasný pocit," pochvaloval si Uher, jemuž připravil snadný gól Lukáš Cingel.

Uher vylepšil svoji bilanci na sedm bodů (4+3) ve 22 odehraných zápasech. Stále však platí, že jakmile skóruje, Sparta zvítězí. "O tom jsem ani nevěděl. Jsem takový sváteční střelec. Ale jestli to tak je, tak by bylo asi dobré, kdybych ty góly začal dávat častěji. Kluci by to asi ocenili," smál se Uher.

přehrát video
Sestřih a ohlasy utkání Sparta Praha - Kometa Brno

"Je ale bezva, že to přišlo zrovna v tuto chvíli. I proto, že když nedáte dlouho gól, máte to přece jen trochu v mysli. I když já se tu snažím hrát fyzický hokej, hodně do těla a plnit si dobře defenzivní úkoly. Na pravidelné střílení gólů jsou tu jiní hráči," dodal Uher.

"Hlavní je, že jsme vyhráli, navíc před tolika lidmi, to byl super zážitek. Proto to každý hokejista hraje. Každý chce hrát před plným stadionem. Všichni jsme si to užili," pochvaloval si Uher vystoupení před rekordní návštěvou sezony, k níž přispělo i mnoho brněnských fanoušků.

Sparta dosáhla již na pátou výhru v řadě. "Teď se nám daří. Zlepšili jsme spoustu věcí v obraně, hodně se soustředíme na to, abychom nepouštěli soupeřící týmy do šancí. Věříme si teď, musíme jen pokračovat v tom, co hrajeme. A hlavně bojovat a dávat góly," nabádal třiadvacetiletý forvard.

Prostor k dalšímu zlepšení spatřuje hlavně v disciplíně. "Ve Varech nás to asi stálo bod a je to něco, nač si musíme dávat pozor. Dobrá mužstva to umí trestat. Kometa je vynikající tým se skvělými hráči. A když dostanou šanci, tak dávají góly. I proto jsem rád, že se nám podařilo je porazit."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.