ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Hokejové Pardubice na prodej? Zajímá se o ně i Petr Hemský

Velikost textu:
aktualizováno 24. 11. 2016 20:46

Pardubice - Hokejové Pardubice se velmi pravděpodobně budou prodávat. Vlastník majoritního podílu Roman Šmidberský údajně začal jednat s možnými zájemci, mezi kterými je i Petr Hemský, někdejší sportovní manažer klubu a otec českého reprezentanta Aleše Hemského. Předkupní právo na Šmidberského podíl však má město Pardubice.

Úspěšný podnikatel je majoritním vlastníkem klubu od roku 2008. Dynamu se však v posledních sezonách příliš nedaří, fanoušci Šmidberského často kritizují a zřejmě i proto není vyloučeno, že dosavadní majitel své hokejové aktivity ukončí.

"Setkávám se s různými neerudovanými útoky a bohužel je do hokejového dění vtahována i má rodina, což je pro mě nepřípustná hranice. Kladu si tak otázku, zdali za takovéto situace vůbec pokračovat jako majoritní vlastník," uvedl v časopisu Forbes Šmidberský, který vlastní 51,8 procenta akcií klubu.

S ohledem na jednání s možnými zájemci to vypadá, že svůj podíl chce opravdu prodat. Předkupní právo má město, jehož zástupci zvažují, že jej využijí. Podle primátora Martina Charváta (ANO) není cílem města si akcie dlouhodobě ponechat, ale mělo by nejdříve stabilizovat situaci a poté nabídnout podíly dalším zájemcům.

Ti by mohli pocházet z prostředí bývalých či současných hokejistů, případně z veřejnosti. "Očekávám, že právě tito drobní akcionáři přinesou klid i do sportovní stránky a otevřou příležitost i budoucím možným dalším investorům, které bych v nejbližší době rád oslovil, aby i oni zvážili možnost zúčastnit se a být vlastníky klubu," uvedl Charvát.

O vlastní koupi většinového podílu by měli zastupitelé hlasovat 15. prosince. Někteří z nich, například Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice) nebo Karel Haas (ODS), poukazují na to, že na prověření ekonomické situace klubu je málo času.

Šmidberský také požaduje, aby mu klub vrátil půjčku, kterou mu poskytl, takže transakce by Pardubice vyšla celkem na 25 milionů korun. Jan Linhart (Patrioti) koupi zcela odmítá. "Město hokej nemá kupovat, má úplně jiné cíle než řídit hokejový klub," uvedl Linhart.

Hemský potvrdil Šmidberského nabídku

Zájem vstoupit do Dynama oficiálně deklaroval Petr Hemský se společníky. "Majitel Roman Šmidberský nám nabídl odkup klubu. Není to jednoduchá záležitost k řešení na několik dnů. Zájemců je víc, celé je to v běhu. Co se mě týká, pardubickému hokeji chceme rozhodně pomoci," uvedl Hemský.

Někdejší trenér a sportovní manažer klubu je přesvědčený, že ví, jak Pardubice vrátit zpět mezi elitní týmy extraligy. "Stoprocentně je zapotřebí najít cestu k větší spolupráci s městem a hokejovým svazem. Klíčové je dát dohromady mládež, najít daleko víc trenérů, kteří by znovu vychovávali hokejisty, jako byli Buchtele, Radil, Zohorna a podobně. V lepším případě hráči jako Hejduk nebo Hemský," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.