ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Sedmnáctiletý talent Škarek při extraligovém debutu vynuloval zlínské střelce

Velikost textu:

Zlín - Nejlepší možnou extraligovou premiéru zažil brankář Jakub Škarek. Sedmnáctiletý talent poprvé v kariéře nastoupil v soutěžním zápase za Spartu a hned pomohl Pražanům k výhře 4:0 ve Zlíně. Opora prvoligové Jihlavy, která má do Sparty vyřízené střídavé starty, k tomu potřebovala osmnáct zákroků.

Jakub Škarek
Jakub Škarek

"Moc jsem si ten zápas užil, panovala zde skvělá atmosféra," řekl Škarek, který dostal šanci v brance Pražanů po čtyřech prohrách ambiciózního týmu. "Hodně mi pomohli spoluhráči, zblokovali snad víc střel, než jsem chytl já. Šancí ale Zlín moc neměl, pouze při přesilovkách hrozil, kdy jejich hráči dobře clonili a těžko jsem hledal puk. Třeba Jihlava hraje zodpovědně dozadu, ale dnes to bylo ještě lehčí," uvedl mládežnický reprezentant, jenž oslavil sedmnácté narozeniny teprve minulý týden.

přehrát video
Škarek: Je mi jedno, jestli chytám v Jihlavě, nebo ve Spartě

Škarek, jenž je jedničkou v prvoligové Jihlavě, se o svém nasazení dozvěděl v neděli. V pondělí tak trénoval s novými spoluhráči. "Rozhodli jsme se pro něj po zápase s Hradcem Králové. I tým chápe, že musíme hrát více do obrany, jejímž základem je brankář. Jakub je dle mého připraven na extraligu po všech stránkách, ale zase ho nesmíme přetěžovat. Musí si uvědomit, že na Spartě bude fyzická zátěž větší a že hokej se hraje hlavou," řekl na adresu mladého nadějného brankáře trenér Pražanů Zdeněk Moták.

I když Škarek o premiéře věděl dopředu, spalo se mu dobře. "A snad se mi bude spát dobře i dnes, zítra jdu totiž na sedmou do školy," smál se a přiznal, že vychytané nule nevěřil. "Vůbec jsem si nepřipouštěl, že ji vychytám, dokud nezazněla závěrečná siréna," přiznal.

A že to bylo zrovna ve Zlíně, to jej těší o to víc. "Hodně se kamarádím s brankářem juniorky Danem Šimonů, se kterým jsem se včera hecoval. On mi ale celkem přál úspěch," usmíval se spokojený Škarek, který si může druhý start připsat v neděli na ledě Mladé Boleslavi. V pátek má totiž Sparta volno. "Momentálně s Jakubem počítáme do dalších dní," dodal Moták.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.