58. Rally Šumava Klatovy

Kladno po prohře opustilo první pozici, vystřídaly ho České Budějovice

Praha – Na čele první hokejové ligy došlo k obměně. Z prvního místa spadlo Kladno, které v Ústí nad Labem nedalo branku a prohrálo 0:1. Místo něj se na výsluní nyní vyhřívají České Budějovice díky domácímu vítězství 3:2 nad Litoměřicemi, které hattrickem zařídil Tomáš Nouza.

Kladenští nedokázali překonat brankáře Jakuba Soukupa, jenž pochytal všech 21 střel a před dvěma tisícovkami diváků udržel poprvé v sezoně nulu. "Myslím, že diváci viděli parádní hokej nahoru dolů se šancemi, jak od nás, tak od Kladna. Musím kluky pochválit, po výprasku v Havířově (1:5) jsme si něco řekli a hráči to plnili na sto procent," řekl ústecký kouč Miroslav Mach.

Jihočeši měli svého hrdinu v Nouzovi. V 8. minutě otevřel skóre, v 26. minutě zlomil nerozhodný stav 1:1 a vítězný gól přidal ve 47. minutě. Když brankář David Gába odolal tlaku i v power play Litoměřic, hokejisté Motoru slavili už jedenáctou výhru v Budvar aréně.

Třetí Jihlava překvapivě prohrála v Kadani a skončila její čtyřzápasová vítězná série. Severočeši se naopak díky výsledku 3:2 odpoutali ode dna tabulky. Počtvrté v řadě vyhrála pražská Slavia, která udolala v prodloužení Frýdek-Místek na jeho ledě 4:3. Rozhodující gól dal 75 sekund před koncem nastaveného času David Šafránek.

Prostějov zaskočili hokejisté Benátek, které táhl za ziskem tří bodů Josef Mikyska, jenž už ve 27. minutě zkompletoval hattrick. V té chvíli vedli hosté 5:2 a začali se soustředit na ubránění náskoku. I díky výkonu gólmana Petra Kváči se jim to povedlo, Prostějov snížil zásluhou Matouše Venkrbce na rozdíl jedné branky až sedm sekund před koncem.

Přerov doma porazil Havířov 3:0 a brankář Luboš Horčička si připsal druhé čisté konto.

23. kolo první hokejové WSM ligy:

Ústí nad Labem - Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 27. Roubík. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Špringl. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2016.

České Budějovice - Litoměřice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 8., 36. a 47. Nouza - 9. Rubeš, 57. Smetana. Rozhodčí: Jílek - Toman, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6115.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Branky: 34. Chmielewski, 44. Klimša, 54. Kanko - 17. Endál, 44. M. Kadlec, 51. Rys, 64. Šafránek. Rozhodčí: Mikula - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 3:4, navíc Bača (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1906.

Přerov - Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 29. Popelka, 38. Dostálek, 51. Plášek. Rozhodčí: Fiala - Adamec, Ganger. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 2239.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Branky: 16. Hozák, 22. Korhoň, 35. L. Krejčík, 60. Venkrbec - 2., 7. a 27. Mikyska, 21. a 26. Plodek. Rozhodčí: Kopeček - Polák, Zídek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1363.

Kadaň - Jihlava 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Branky: 4. a 34. Hejcman, 59. Osmík - 26. a 40. Protasenja. Rozhodčí: Škrobák - Malý, Šimán. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 420.

Most - Třebíč 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 9. Rod - 21. Kristl, 64. Niko. Rozhodčí: Würtherle - Krátký, Šimka. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 155.