Jágr přes zdravotní potíže v Čerepovci vstřelil vítězný gól

Moskva - Jaromír Jágr opět úřadoval v Kontinentální hokejové lize za Omsk. A to i přes zdravotní potíže. V dnešním utkání na ledě Čerepovce zvýšil ve druhé třetině na 2:0 a při konečném výsledku 4:1 byl autorem vítězné trefy. Gólem a asistencí přispěl k první výhře Omsku po dvou předchozích porážkách i Jakub Klepiš.

Jaromír Jágr
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Jágr předešlý duel KHL ve středu v Petrohradu nedohrál, podle informací deníku Sport kvůli bolavým tříslům. Objevily se tak otazníky nad jeho účastí v přátelském utkání proti Slovensku v příštím týdnu, ke kterému jej trenér Vladimír Růžička ve čtvrtek nominoval. Dnes ale Jágr absolvoval plnou zátěž a na ledě strávil přes 17 minut.

Střelecky se dnes prosadil i nejlepší kanonýr soutěže Jan Marek, který v utkání Magnitogorsku s Čechovem proměnil trestné střílení a za nerozhodného stavu 1:1 byl pak opět úspěšný i v samostatných nájezdech. Petr Čajánek pomohl gólem k těsnému vítězství Dynama Moskva nad Togliatti, naopak zásah Ladislava Kohna Nižněkamsku na ledě Dinama Minsk na body nestačil.

V brance Spartaku Moskva byl neprůstřelný Martin Prusek a druhým čistým kontem v sezoně se podepsal pod výhru týmu trenéra Miloše Říhy 4:0 nad Čeljabinskem.