ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Jeřábek: Takovou premiéru s kapitánským "céčkem" jsem si ani nepředstavoval

Velikost textu:
aktualizováno 5. 11. 2016 21:41

Helsinky – Obránce českých hokejistů Jakub Jeřábek si odbyl na turnaji Karjala fantastickou premiéru s kapitánským "céčkem" na hrudi. K vítězství 5:3 sám přidal vítězný gól a dvě asistence navrch. Ocenil ale hlavně týmový výkon, díky němuž může před turnajem podceňovaný český výběr pomýšlet na celkové prvenství, pokud v neděli dokáže porazit Rusko.

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Finům
Čeští hokejisté se radují z gólu proti Finům

"Chtěl bych klukům za ten zápas strašně poděkovat. Takhle jsem si první zápas s kapitánským 'céčkem' asi ani nepředstavoval. Vím, že tam byly nějaké mezery a nedostatky, ale super jsme to odmakali a odbojovali. Asi nikdo nečekal, že po dvou zápasech budeme mít na kontě šest bodů a skóre 11:6," prohlásil spokojený Jeřábek po utkání.

Všichni ve hře

Aktivní hokej ze strany svěřenců Josefa Jandače platil po čtvrtečním úspěchu se Švédy i na výběr Suomi v jeho domovské Hartwall Areně. Ačkoli dostat se do tempa chtělo svůj čas. "V prvních trénincích byly nové věci pro každého, tak jsme se i trochu hledali, ale jak se přišlo do zápasu, tak to zatím klape. Je to hlavně o pohybu a nohách. Teď bude důležité si dobře odpočinout na zítra s Rusy," prohlásil Jeřábek.

přehrát video
Sestřih utkání Finsko - Česko

Celoplošný hokej si hráči pochvalují a musí být pohledný i pro diváky. "Navzájem se podporujeme, útočníci pomáhají bekům a my jim vepředu také. Nebo si umíme i dobře prostřídat, kdy jdou naše dvě formace na jednu jejich, která je už třeba unavená. Z toho pak vzniká náš tlak," popisoval český kapitán.

Hráči mají skvělý servis

Jeřábek vyzdvihl i přínos trenérů a jejich servis, který měl již tým na Světovém poháru v Torontu. "Od nich je to super práce. Už to psali i kluci v souvislosti se Světovým pohárem. Pokračuje to ve stejném režimu. K zápasu dostáváme perfektní informace, od první do poslední možné rady. Je vidět, že z toho pak těžíme i na ledě," ocenil pětadvacetiletý bek.

Na čelo kanadského bodování turnaje je nezvyklý pohled. Čechům patří první čtyři příčky. Jeřábek je třetí díky čtyřem bodům za dva góly a dvě nahrávky. Obránce Podolsku tak navázal na své poslední vystoupení v Kontinentální lize, v němž stihl dokonce pět bodů (2+3).

"To je zásluhou všech kluků, co tady jsou. Není to vůbec o mně, kluci mi plno šancí perfektně připravili. Jsou období, kdy to člověku lepí, a já ho mám zrovna teď. Kluci v kabině si ze mě samozřejmě už utahují. Hlavně Domča Kubalík, co sedí vedle mě. Pořád do mě hučí, jestli bych mu nedomluvil angažmá v Rusku, když mám teď takové slovo a podobně... Ale je to v pohodě," smál se Jeřábek.

Jakub Jeřábek:

"Jen dobře, že nám to tam padá. Trenéři nás do zakončení tlačí, chtějí po nás, abychom puky neodpalovali a hráli hokej. Všichni kluci, co tu jsou, jsou zvyklí hrát na puku a jsou v tom silní. Tak proč to nehrát i v nároďáku? Je fajn nemít strach a hrát to, co je vám vlastní. Souvisí to se sebevědomím a i tím, že vím, že mám na druhé straně parťáka, který ví, co ode mě čekat."

Kapitán českých hokejistů věří, že si schoval něco v zásobě i na "finále" proti Rusku. "Nebylo by to od věci. Ale v mých gólech hraje velkou roli i štěstí. Hlavní je, aby to takhle vydrželo celému týmu. Půjdeme si to užít, nemusíme být vůbec nervózní. Očekávám super zápas," těší se na vrchol turnaje Jeřábek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.