ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Brněnská Kometa slaví pětapadesát let na ledě

Velikost textu:

Brno - Český hokej letos slaví sté výročí a spolu s ním si narozeniny připomíná i brněnský tým Kometa navazující na tradici klubu Rudá hvězda Brno. Ta byla založena v roce 1953 a slaví tak pětapadesáté výročí. Klub si jej připomněl přímo na ledu, kam pozval nejznámější tváře tamní hokejové historie.

Znak Rudé hvězdy Brno
Znak Rudé hvězdy Brno

Klub byl založen v roce 1953 jako vojenský sportovní oddíl pod správou Ministerstva obrany, jeho součástí byl až do roku 1962. Právě s 50. a 60. lety je spjata hvězdná historie týmu, který v letech 1955-1966 jedenáctkrát vyhrál titul mistra republiky. "V Brně se tenkrát soustředilo několik super hráčů, nejlepších v tehdejší Evropě. Ať to byl Budník nebo Danda," vzpomněl obránce Oldřich Machač.

Nejznámější postavou klubu je Vlastimil Budník, který v roce 1964 vyhrál s českým národním týmem bronzovou olympijskou medaili. Nyní týmu, z nějž vzešel, uspořádala Kometa oslavu před plnou hokejovou halou. "Konečně si někdo vzpomněl na staré veterány. A to ne proto, že bychom byli ješitní, ale že jsme zde hráli dlouho a je to pro nás čest a vyznamenání," řekl útočník hvězdy v letech 1958-1978 Josef Černý.

"Škoda jen, že tu není žádná síň slávy, kde by byly trofeje Hvězdy. Brnu by to prospělo," řekl Machač na závěr.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.