ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Hokej v Izraeli na vzestupu. České legendy poměřily síly v exhibici

Velikost textu:

Cholon (Izrael) – Čeští a izraelští hokejoví veteráni mají za sebou exhibiční utkání. Tým vedený Milanem Novým zvítězil 11:6 v sestavě hrané na čtyři hráče a brankáře. Odveta by měla proběhnout příští rok v Praze.

přehrát video
Izraelští hokejisté hráli exhibici s českými veterány

Přestože zimní disciplíny nepatří na Blízkém východě k masovým, hokej je v židovském státě čím dál populárnější. Díky hráčům původem ze Severní Ameriky a bývalého Sovětského svazu má Izrael hokejovou ligu už 25 let. Přes 1000 registrovaných hráčů a celkem čtyři krytá kluziště.

Den před izraelsko-českou exhibicí v Cholonu strávila česká výprava prohlídkou tamních pamětihodností. V neobvykle ramenaté turistické výpravě nechyběla slavná hokejová jména olympioniků a internacionálů jako Bedřich Ščerban, Jan Peterek nebo Josef Řezníček.

"Byl to úžasný večer. Pro nás bylo velikou ctí zahrát si s takovým mužstvem, s takovými mistry, včetně medailistů z olympijských her a mistrovství světa. Takový tým nepřijíždí do Izraele každý den," řekl předseda izraelské hokejové federace Jevgenij Gusin. "Je to další kamínek do mozaiky velmi dobrých vztahů, které máme. Vyhráli jsme, což potěší každého sportovce," dodal manažer týmu a český velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.