ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Jágr je v nominaci proti Slovensku, s reprezentací se rozloučí Straka

Velikost textu:
aktualizováno 30. 10. 2008 14:45

Praha - Jaromír Jágr nechybí v nominaci národního týmu na úterní přípravný zápas se Slovenskem, který se bude hrát v rámci oslav sta let českého hokeje v pražské O2 Areně. Ve výběru je opora ruského Omsku i přesto, že Jágr ze středečního utkání v Petrohradu odstoupil kvůli nespecifikovanému zranění.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/497/49679.jpg?1225373819
 • Martin Straka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Doufám, že Jarda bude v pořádku a přijede," řekl staronový trenér Vladimír Růžička, který se vrací na lavičku českého národního týmu po tříletém působení Aloise Hadamczika. "S Jardou jsem teď nemluvil, ale údajně odjel k (pátečnímu) zápasu do Čerepovce," doplnil Růžička. 

Proti Slovensku se s reprezentační kariérou definitivně rozloučí plzeňský centr Martin Straka. V třicetičlenném kádru, který čeká i následný turnaj Karjala v Helsinkách, jsou i tři nováčci - obránce Ondřej Němec z Karlových Varů a útočníci Petr Vampola z Plzně a David Květoň z Třince. 

Vedle Jágra a Straky povolal Růžička pouze na slavnostní zápas se Slovenskem ještě gólmana Adama Svobodu, obránce Petra Kadlece, útočníky Romana Červenku a Jaroslava Bednáře ze Slavie a také Jaroslava Hlinku z Linköpingu. Slavia i Linköping mají totiž při účasti v Lize mistrů nabitý program. 

Osm hráčů je naproti tomu zařazeno do výběru jen pro turnaj ve Finsku. Vedle tří nováčků jsou to karlovarští útočníci Petr Kumstát a Václav Skuhravý, Ondřej Kratěna ze Sparty, Miloslav Hořava z Novokuzněcku a brankář Miroslav Kopřiva z Kladna.

Nominace českých hokejistů na přípravný zápas se Slovenskem a turnaj Karjala v Helsinkách:

Brankáři: Adam Svoboda (Slavia), Miroslav Kopřiva (Kladno), Lukáš Mensator (Karlovy Vary), 

Obránci: Michal Barinka, Angel Krstev (oba Vítkovice), Petr Kadlec (Slavia), Petr Čáslava (Pardubice), Ondřej Němec (Karlovy Vary), Miroslav Blaťák (Ufa), Karel Rachůnek (Dynamo Moskva), Jan Platil (Čeljabinsk), Martin Ševc (Färjestad), 

Útočníci: Jaroslav Bednář, Roman Červenka (oba Slavia), Václav Skuhravý, Petr Kumstát (oba Karlovy Vary), Zbyněk Irgl, Jaroslav Vašíček (oba Jaroslavl), Jan Marek, Tomáš Rolinek (oba Magnitogorsk), Jaromír Jágr, Jakub Klepiš (oba Omsk), Martin Straka, Petr Vampola (Plzeň), Ondřej Kratěna (Sparta), David Květoň (Třinec), Leoš Čermák (Ufa), Petr Čajánek (Dynamo Moskva), Jaroslav Hlinka (Linköping), Miloslav Hořava (Novokuzněck)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.