ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Olomouc si zajela do Chomutova pro snadné tři body

Velikost textu:

Chomutov – Třetí prohru v řadě museli skousnout hokejisté Chomutova. Tentokrát tým nestačilna hosty z Olomouce, kteří vyhráli 4:1. Dvě branky vstřelil Jan Knotek, hned tři asistence pak na svém kontě měl Martin Vyrůbalík.

Radující se hráči Olomouce
Radující se hráči Olomouce

Piráti byli už po necelých dvou minutách hry pouze ve třech a nedisciplinovanost domácích potrestal výbornou tečí před bránou Knotek. Krátce poté měl dobrou šanci Matai, ale druhou branku vstřelil až od pravého mantinelu Mikúš, který vyhnal z brány už na začátku šesté minuty Laca. Toho nahradil Strmeň. Snížit mohl v samostatném úniku domácí forvard Růžička, ale na brankáře Konráda nevyzrál.

I do druhé třetiny vstoupila Olomouc dobře. Po 44 vteřinách hry zvýšil na rozdíl tří gólů Laš. Odpověď přišla o sedm minut později, když Skinner dostal hodně prostoru mezi kruhy a využil druhou nabídnutou přesilovku v utkání. V polovině zápasu Strmeň sebral výborným zákrokem jasný gól Fořtovi. Krátce na to si i domácí vyzkoušeli 17 vteřin přesilovky pět na tři, ale snížit už nedokázali ani ve zbytku třetiny.

přehrát video
Sestřih utkání Chomutov - Olomouc

Na počátku posledního dějství si při signalizaci početní výhody Piráti vytvořili velký tlak, který ukončil ve vyložené šanci nastřelením horní tyčky Růžička mladší.

Jenže ve 46. minutě doklepl puk z brankové čáry do sítě Knotek a definitivně pohřbil naděje domácích. Na druhé straně pálil v samostatném úniku neúspěšně Skokan. V závěru střetnutí Mora takticky šetřila čas, nepouštěla domácí do žádných šancí a výhru si pohlídala.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Skinner (Vondrka, Rutta) - 3. J. Knotek (Vyrůbalík, Ostřížek), 6. J. Mikúš (Vyrůbalík, Houdek), 21. Laš (Vyrůbalík, Konrád), 46. Knotek (J. Mikúš). Rozhodčí: Hodek, Krob - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4012.

Chomutov: Laco (6. Strmeň) - Rutta, Skinner, Flemming, Kudělka, Valach, Dlapa, J. Mrázek - Skokan, Huml, Vondrka - Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - J. Mikúš, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Holec, Herman, Burian - Fořt, Matai, Diviš. Trenéři: Venera a Tomajko.

Petr Martínek (Chomutov): "Od nás to byl zatím nejhorší zápas. Řekli jsme si, co budeme chtít hrát, ale hned ve třetí minutě jdeme do tří proti pěti. Inkasujeme a hned potom dostaneme nešťastnou druhou branku. To už šla psychika hráčů dolů."

Jan Tomajko (Olomouc): "Dostali jsme se do vedení 2:0, když jsme využili přesilovku a potom dali šťastný gól střelou od mantinelu. Od toho se celý zápas odvíjel. Když dal Chomutov na 1:3, tak jsme přežili dvě obrovské šance domácích. Ve třetí třetině už jsme si to pohlídali. Jsme rádi za tři body."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.