ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Němec po výhře nad Vary: Nostalgie tam byla. Jsem ale rád, že jsme protrhli tu bilanci

Velikost textu:

Karlovy Vary – Dříve za Karlovy Vary hrál a získal s nimi dokonce i extraligový titul. Obránce Komety Ondřej Němec proto ve vzájemném zápase cítil trochu nostalgie. Po konci však mohl slavit, jelikož jeho tým nakonec vyhrál 4:2. Tahoun obrany Brna byl rád, že se Brňané vrátili na vítěznou cestu a že protrhli černou sérii na západě Čech. Před tím zde jedenáctkrát za sebou nevyhráli v základní hrací době.

Ondřej Němec
Ondřej Němec

"Nebyl to jednoduchý zápas. Ale čekali jsme to, kluci, kteří jsou v Brně déle, říkali, že tady strašně dlouho nevyhráli. Že se Kometě tady hraje špatně," řekl Němec po výhře 4:2, na které se podílel asistencí.

"Jsme rádi, že jsme tuhle bilanci zde protrhli a získali tři body," těšilo mistra světa z roku 2010. Před dneškem Kometa naposledy v lázeňském městě vyhrála v lednu 2011.

"Možná náš výkon nebyl ideální, ale pro nás jsou prostě důležité tři body. Navíc se nám podařilo dotáhnout se zpátky na špici tabulky," poukázal Němec na fakt, že Brno se posunulo na druhé místo o bod za vedoucí Třinec. Velkou zásluhu na tom měl i brankář Karel Vejmelka, který hostům pomohl 45 úspěšnými zákroky.

Němec byl jedním ze čtveřice hráčů Komety, kteří mají za sebou karlovarskou minulost. Dres Energie vedle něj oblékali i Marcel Haščák, Michal Gulaši a Martin Zaťovič. "Prožil jsem tady krásných pět let a v týmu mám ještě pár kamarádů. Samozřejmě troška nostalgie tady pořád je, akorát mě trochu mrzí, jaké sem chodí návštěvy. Já jsem zvyklý z minulosti na jiné," řekl Němec.

"Samozřejmě se tady hraje jiný hokej, což je ale také asi dané i situací, která tady nastala. Je mi to líto, protože co jsem tady byl, tak jsme vytvořili skvělý tým a vyhráli jsme titul," poukázal vsetínský rodák na složitou ekonomickou situaci Karlových Varů.

přehrát video
Sestřih utkání Karlovy Vary - Kometa Brno
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.