ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Matthews: Debutovat v Air Canada Centre, to bylo skutečně mimořádné

Velikost textu:

Toronto - Ačkoliv za sebou ještě nemá ani minutu v NHL, je Auston Matthews jedním z hlavních tahounů Výběru Severní Ameriky na Světovém poháru. Debut na turnaji, který odehrál souhrou okolností na ledě svého nového zaměstnavatele Toronta, se mu podařil a mladí Severoameričané porazili Finsko 4:1. Matthews je zdá se připraven na vstup do nejlepší ligy světa.

Auston Matthews
Auston Matthews

"Upřímně říkám, že jsem nebyl ani tolik nervózní. Spíše dost netrpělivý, nemohl jsem se dočkat, aby už turnaj začal. Ale to jsme byli po tom dvoutýdenním kempu a třech přípravných zápasech všichni," řekl Matthews. Pro šikovného útočníka byl zápas proti Seveřanům mimořádný i v tom ohledu, že absolvoval zápasový debut na ledě arény Air Canada Centre. "Byl to skutečně mimořádný večer. Hrát první zápas tady v Torontu... Skutečně vzrušující okamžiky," prohlásil Matthews.

Kouč Todd McLellan mu dal důvěru v první útočné formaci, kterou tvoří společně s Connorem McDavidem a Markem Scheifelem. "Myslím, že se dobře doplňujeme a každý z nás přináší do hry odlišné věci. Já a Scheifele jsme dva velcí hráči s dobrou kontrolou puku, Connor je hodně rychlý. Myslím, že jsme si vytvořili i hodně dobrých šancí, včetně toho neuznaného gólu. Je moc příjemný pocit, když takhle přispějete k úspěchu. A proti Finům přispěly všechny čtyři lajny," uvedl Matthews.

přehrát video
Sestřih utkání Finsko - Severní Amerika "23"

McLellan: Do NHL patří, vědí to všichni

Talentovaní mladíci byli od začátku lační po úspěchu. A jak mladý Američan potvrdil, hladoví po hokeji samotném. "Myslím, že to bylo dobře vidět. Létali jsme po hřišti, využívali rychlosti a kontrolovali tempo hry. Natěšení na zápas zafungovalo v náš prospěch," pochvaloval si.

V Air Canada Centre se při nástupu na led dočkal velkých ovací. Během zápasu ale nebyl pouze v hledáčku diváků, ale i samotného McLellana. "Sledoval jsem ho, protože jsem si myslel, že bude v zápase hodně vidět. A přesně tak to i bylo. Neměl jsem vůbec obavy z jeho nasazení. I když zatím neodehrál jediný zápas v NHL, tak je hráčem, který do NHL patří. Vím to. A vědí to všichni okolo. Je opravdu dobrý," ocenil McLellan.

"Zaslouží si být tam, kde je. A dobře zapadá do první útočné řady. Rozhodně to není tak, že bychom ho tam dali s pokynem 'dohlédněte na něho, ať máme jistotu, že se mu nic nestane'. Necháváme ho hrát. A on hraje dobře, více po něm nemůžeme žádat," doplnil McLellan.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.