ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Zlín před sezonou posiloval a chce se vyhnout pomalému startu

Velikost textu:

Zlín – Hlavně nezopakovat loňský start do sezony. Hokejisté Zlína chtějí vstoupit do nového ročníku extraligy mnohem lépe a cílí minimálně na umístění do osmého místa v základní části. Vedení klubu se podařilo udržet všechny klíčové hráče, kádr se stabilizoval. Hlavní posilou je zkušený obránce Miroslav Blaťák.

Radost hokejistů Zlína
Radost hokejistů Zlína

Největším přáním Beranů je vyvarovat se slabšího vstupu do soutěže. V minulých dvou sezonách se tým trenéra Rostislava Vlacha dlouho potácel na spodních příčkách tabulky a jen pracně bojoval o účast v předkole play-off.

"Věříme, že se budeme pohybovat v lepší polovině tabulky. Tento tým nemůže být po letním posílení bez ambicí. Do týmu jsme investovali více než v předchozích letech," uvedl na dnešní tiskové konferenci jednatel klubu Patrik Kamas. Zlínští budou pracovat s rozpočtem 78 milionů korun.

Předešlou sezonu, v níž Zlín skončil sedmý, označil Kamas za hledání nové tváře mužstva. "Po odchodu zkušených opor jsme museli najít nové lídry v mladší generaci hráčů. Což se nám podařilo," vrátil se Kamas k odchodům Petra Čajánka nebo Petra Lešky.

Vedle Blaťáka jsou novými tvářemi obránci Antonín Bořuta s Ondřejem Holomkem a útočníci Antonín Honejsek s Martinem Podešvou. Kádr rozšířili i mladí odchovanci klubu Filip Chytil, Michal Gago a Jiří Karafiát. "Všichni mladíci mají předpoklad k tomu, aby naskočili do extraligy. Vyzkoušeli jsme je v přípravných zápasech. Věřím, že hru oživí a budou přínosem týmu," poznamenal Vlach, který očekává vyrovnanou soutěž.

V přípravě odehráli hokejisté Zlína devět zápasů, čtyřikrát vyhráli a pětkrát prohráli. "Oproti loňsku bylo zápasů méně. Ovšem na led jsme šli o týden dříve. Hodně prostoru dostali mladí hráči, vyzkoušeli jsme různé složení útočných řad i obranných dvojic. Myslím, že jsme našli optimální složení," dodal kouč Vlach.

Do extraligy vstoupí Zlín atraktivním duelem s Kometou Brno. "Bude to na začátek těžká prověrka. Brno má asi nejsilnější kádr od svého vstupu do extraligy. Kvalitu má jak v obraně, tak i v útoku. Kometu řadím k favoritům na titul," dodal Vlach, jenž je přesvědčen, že jeho svěřenci budou na extraligový start proti Kometě patřičně nažhavení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.