ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Havlát opět v akci. Začal se připravovat s Brnem a touží po návratu do NHL

Velikost textu:

Brno – V minulé sezoně nečekaně skončil v St. Louis a zdálo se, že brusle pověsí na hřebíček. Martin Havlát by však rád v kariéře pokračoval. Pětatřicetiletý útočník se začal připravovat s extraligovou Kometou Brno, kde ovšem neplánuje zůstat. Rád by získal angažmá v zámořské NHL.

Martin Havlát
Martin Havlát

Rodák z Mladé Boleslavi odehrál v minulé sezoně jen dva zápasy za St. Louis, dohodu o spolupráci s Blues totiž na vlastní žádost po několika dnech s ohledem na zdravotní problémy zrušil.

"Důvodem byl stav mých třísel. Necítil jsem se na to, abych mohl vykonávat svou práci na úrovni, kterou od sebe očekávám, a abych byl prospěšný pro mužstvo," vysvětlil Havlát.

Momentálně je jeho stav výrazně lepší. "Od té doby jsem strávil několik měsíců léčby, chodil na rehabilitace. Cíl jsem měl jasný, abych mohl navštívit letošní kemp NHL, který začíná v září. Jsem momentálně v bodě, kdy jsem připraven zvýšit intenzitu tréninků a vyzkoušet svá třísla v každodenní zátěži," konstatoval Havlát.

Křídelní útočník působí s krátkými přestávkami v zámoří od roku 2000. Od té doby odehrál v NHL 790 zápasů s bilancí 242 branek a 352 asistencí za Ottawu, Chicago, Minnesotu, San Jose, New Jersey a St. Louis. V play-off přidal dalších 75 utkání, ve kterých vstřelil 21 gólů a přidal 31 asistencí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.