ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
HOKEJ

Král po znovuzvolení: Priorita je zlepšení výsledků, už nejsem krizový manažer

Velikost textu:
aktualizováno 18. 6. 2016 16:51

Praha - Už třetí funkční období čeká v čele českého hokeje Tomáše Krále. Poté, co si v předchozích osmi letech vzal za úkol především vylepšit finanční situaci svazu, si staronový prezident ČSLH vytkl novou prioritu. Tou je vylepšení výsledků reprezentačních týmů. 

Tomáš Král
Tomáš Král

"V předešlých případech jsem byl zvolen spíše jako krizový manažer a nesouviselo to až tak s hokejem. Spíše se situací, jaká byla. Kdyby vše fungovalo, tak asi nebyl důvod, abych byl v čele hokeje. Věhlasných a výborných hokejových jmen má naše země řadu. A já jsem si toho byl vždy vědom," uvedl Král, který svaz v roce 2008 převzal s velkými dluhy.

Momentálně je však na tom ČSLH i díky loňskému úspěšnému mistrovství světa v Praze a Ostravě ekonomicky dobře a Král se tak může soustředit i na sportovní stránku. "Z pohledu ekonomiky už toho moc nevymyslíme, neposuneme se nikam dále. Přichází doba, kdy se musíme věnovat hokeji a udělat pro něj maximum," tvrdí dvaapadesátiletý funkcionář, kterému na konferenci v Praze dali hlas všichni delegáti. 

"Určitě bych chtěl vidět lepší hokejové výsledky," řekl Král směrem k dalším sezonám. "Už to nebude o rozhodnutích seshora. Musí přijít roky týmové spolupráce a všichni musíme táhnout za jeden provaz," podotkl.

přehrát video
Tomáš Král zůstává v čele ČSLH

Seniorským ani juniorským reprezentacím se v posledních letech na MS nedaří. Na seniorském šampionátu získalo Česko medaili naposledy v roce 2012. Osmnáctka sice získala před dvěma lety stříbro, jinak ale nedokázala od roku 2006 postoupit do semifinále. Dvacítka brala bronz před jedenácti lety a od té doby také v bojích o medaile nebyla.

"Dříve se dalo schovat za to, že základním úkolem bylo zachránit vůbec existenci a nastartovat vývoj. To se nám podařilo vyřešit a jsme stabilizovaní. Teď se můžeme věnovat hokeji, což je ale zároveň potřeba začít řešit odspodu. Děti, které přijdou v pěti šesti letech na hokej, tak jdou do klubu. Nepřijedou do Prahy na svaz. Proto mluvím o tom, že další čtyři roky by měly být obdobím týmové spolupráce," uvedl Král.

Hokejový svaz už řadu projektů pro děti a mládež spustil. Nyní je hlavním úkolem podle Krále začít vychovávat individuality a takzvané rozdílové hráče, čili hvězdy. "Tam nás tlačí pata. V dřívější době to fungovalo dobře a dařilo se nám je vychovávat. K tomu se musíme vrátit. Musíme se začít věnovat sportovním detailům. Například bych chtěl, aby se mladí hráči dostali do profesionálního hokeje, to je na každém mistrovství rozdíl mezi námi a dalšími zeměmi," dodal Král.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.