ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Ve Slaném trénoval hokejovou omladinu "stickhandling guru" Skinner

Velikost textu:

Slaný - Sean Skinner má více jak dvacetiletou praxí v oblasti zvyšování výkonu v hokejových dovednostech a v hokejovém prostředí se mu neřekne jinak, než "stickhandling guru", neboli mistr v práci s hokejkou. Skinner, který spolupracoval třeba i s hvězdným ruským útočníkem Alexandrem Ovečkinem a dalšími hvězdami NHL, zavítal do Česka, kde vedl pětidenní kemp pro malé hokejisty.

přehrát video
Ve Slaném trénoval hokejovou omladinu "stickhandling guru" Skinner

"Studoval jsem mnoho výukových metod na hokejových školách po celém světě. Nemůžeme říci, že existují pouze nejlepší hráči a poté jen ti dobří. Všechno je jen o správné práci s hokejkou a především jde o to naučit děti již v útlém věku sledovat a vyhodnocovat hru a ne pouze puk," říká Skinner.

Proslulého trenéra využívají významné kluby a ligy po celém světě včetně NHL, KHL a dalších. Zaměřuje se především na správnou práci s hokejkou a pukem a kvalitu bruslení. Přidanou hodnotou jsou hráčské triky, které jsou důležité pro hru.

"On si hraje a ukazuje postupný režim cvičení a závěrem těch cvičení je nějaký celek, který je chce naučit," dodává kondiční specialista Libor Hrubý. Pětidenní kurz na zimním stadionu ve Slaném absolvovalo patnáct chlapců ve věku od 10 do 14 let.


      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.