ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Útočník Liberce Lakatoš dostal trest na dva finálové zápasy

Velikost textu:
aktualizováno 19. 4. 2016 11:28

Praha - Dvouzápasový trest vystavila disciplinární komise extraligy útočníkovi Liberce Dominiku Lakatošovi. Důvodem byl jeho faul na sparťanského beka Adama Poláška ve třetím finálovém zápase, který Liberec prohrál 1:4. Celkově Bílí Tygři prohrávají 1:2 na zápasy. 

Dominik Lakatoš
Dominik Lakatoš

Lakatoš fauloval Poláška ve 33. minutě duelu, kdy jej u mantinelu zasáhl loktem do hlavy a způsobil soupeři krvavé zranění na hlavě. Hlavní rozhodčí Pavel Hodek a Roman Polák zákrok libereckého forvarda neoznačili za nedovolený, předseda disciplinární komise Karel Holý mu ale dnes dodatečně zastavil činnost.

Holý uznal, že Lakatoš atakoval protihráče, který byl předtím podle pravidel v držení kotouče, a zákrok nebyl veden ve vysoké rychlosti, ale poukázal na fakt, že se před střetem odrazil. "Dostal tak loket na úroveň hlavy a krku protihráče, čímž mu způsobil krvavé zranění v obličeji," řekl Holý.

Juniorský reprezentant Lakatoš je druhým hráčem, který bude Bílým Tygrům v pokračování finálové série chybět z disciplinárních důvodů. Na základě dvou vyšších trestů ve čtvrtém finále nesmí nastoupit ani další útočník Petr Vampola.

Spartě chybí v sestavě na základě verdiktu disciplinárky forvard Lukáš Klimek, který dostal za kopnutí obránce Lukáše Dernera v pátečním druhém finálovém duelu zákaz startu v pěti zápasech.

přehrát video
Faul Lakatoše na Poláška ve třetím finále play-off extraligy


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.