ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Kouč Výborný: Sparta je můj klub, sám z něj neodejdu

Velikost textu:

Praha - Trenér František Výborný neuvažuje o tom, že by opustil střídačku hokejistů pražské Sparty. Jeho svěřenci se v extralize trápí a nedaří se jim naplňovat roli jednoho z favoritů soutěže: prohráli pětkrát za sebou a momentálně jsou až devátí. Zkušený kouč, který Spartu přivedl třikrát k mistrovskému titulu, ale stále věří, že se situace zlepší.

HC Sparta Praha
HC Sparta Praha

"Je pravda, že na střídačce si člověk kolikrát říká, co tady dělá, že to nemá cenu. Sparta je ale můj klub a tady neudělám to co v Pardubicích, kde jsem odešel sám. Buď mě odnesou, mohou mě vyhodit a nebudu zapšklej, ale stále dělám maximum a děj se vůle boží," řekl Výborný po dnešním tréninku.

Problémy byly, ale vždy to dopadlo dobře, tvrdí Výborný

V tisku se sice už objevila zpráva, že sám nabídl rezignaci, na pravdě se prý ale nezakládala. "Nikomu jsem nic neříkal. Naopak (šéf klubu Viliam) Sivek mě přišel uklidnit. Abych nebláznil. Protože ví, co se ve mně děje," uvedl pětapadesátiletý trenér. 

Jeho odhodlání posiluje i fakt, že podobné situace ve Spartě zažil již mnohokrát. "Nevím, jestli jsme pět zápasů za sebou prohráli, ale období, kdy se nedařilo, bylo vždy. Nakonec ta sezona vždy dopadla dobře. Propadat panice teď není na místě. Musíme se snažit pracovat s čistou hlavou a dělat jednoduché věci. Od těch se odrazit dále," poznamenal Výborný.

Spartu drtí individuální chyby

Aktivita hráčů je zřejmě hlavním kladem sparťanských nezdarů. Na většina hokejistů je vidět, že bojují a snaží se nepříznivou situaci zlomit. "Mužstvu nemůžeme vytknout, že by nechtělo. Kluci dřou. Nevím, jaký mrak nad námi sedí. Chybí nám trochu štěstíčka, i když to není jen o něm. Kluci mu ale jdou naproti. Snažíme se, ale nejde to," řekl zkušený kouč. 

Sparta postupně nestačila na Vítkovice, Zlín, Litvínov, Liberec a Plzeň. Herně propadla jen v Ostravě. "Kromě zápasu ve Vítkovicích jsme byli vyrovnanými soupeři. Často jsme byli i blíže k vítězství, ale pak uděláme zbytečný faul, který protivník potrestá. Nebo dostáváme rychle góly poté, co se sami prosadíme. Kdybychom tyhle individuální chyby nedělali, tak máme více bodů a tyhle problémy nemáme. Musíme si to vyžrat a snad se z dna odlepíme," zakončil Výborný. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.