ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
EXTRALIGA

Kometa získala obránce Němce, nadále ji povede majitel Zábranský

Velikost textu:
aktualizováno 31. 3. 2016 18:18

Brno – Přestupové okno sice ještě otevřené nebylo, Kometa ale už nyní oznámila zisk velké posily. Do týmu přichází reprezentační obránce Ondřej Němec, jenž v předchozích šesti letech působil v KHL. Jihomoravský celek rovněž oznámil obsazení trenérských postů. Brňany i nadále povede majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistovat Martin Pešout a Kamil Pokorný. 

Libor Zábranský
Libor Zábranský

"Po rozhodnutí vrátit se domů jsem měl na tým, který si vyberu, určité požadavky. Ty splňovala Kometa, která má vysoké ambice, fantastické fanoušky, skvělý tým a dobré zázemí," prohlásil Němec, jenž v Kometě podepsal víceletou smlouvu.

Třebíčský odchovanec v patnácti letech zamířil do Vsetína, odkud před jedenácti lety přestoupil do Karlových Varů, s kterými získal v roce 2009 titul. O rok později odešel do Čerepovce, po dvou sezonách se v rámci Kontinentální ligy stěhoval do Lva Praha, pak hrál za Mytišci a CSKA Moskva, než se loni do Čerepovce vrátil. V této sezoně s ním obsadil předposlední místo.

Ondřej Němec
Ondřej Němec

"Hlavním důvodem návratu domů byla rodina. Šest let jsem létal po Rusku a přišel jsem o spoustu chvil s dětmi. To jsou věci, které mi nikdo nenahradí, takže to bylo největší a nejsilnější 'proč'," řekl Němec, který má dva syny, šestiletého Adama a dvouletého Matěje. Navíc rodina bydlí ve Vsetíně, odkud to nebude mít do Brna daleko.

Nabídek z extraligy měl více, pro Kometu se rozhodl po setkání s majitelem klubu a současně trenérem týmu pro příští sezonu Liborem Zábranským. "Nastínil mi svoji vizi, nastínil moji roli, jak to bude v Kometě vypadat. V tu chvíli jsem měl téměř jasno. Samozřejmě jsem se ho i ptal, kdo bude hlavním trenérem. Byla to jedna z mých prvních otázek. A jedna z těch nejhlavnějších," přiznal rodák z Třebíče, který je podle svých slov připraven na to, že má patřit mezi klíčové hráče týmu. "Udělám všechno proto, aby byla Kometa úspěšná," řekl.

Smlouvy s Kometou na příští sezonu prodloužili brankář Karel Vejmelka, obránci Jozef Kováčik, Peter Trška, Tomáš Malec, Lukáš Vágner a Rostislav Šnajnar a útočníci Leoš Čermák, Jan Káňa, Vojtěch Němec, Hynek Zohorna a Radim Zohorna.

Zábranský bude hledat ještě asistenta

Dvaačtyřicetiletý Zábranský převzal vedení prvního týmu začátkem února, kdy po špatných výsledcích odstoupil tehdejší hlavní kouč Alois Hadamczik a tým, jemuž hrozila neúčast v předkole play-off, dovedl na deváté místo po základní části a v předkole pak Brňané podlehli Chomutovu 1:3 na zápasy.

Zábranský se stal majitelem Komety v sezoně 2004/05. Od té doby současně jako trenér působil ve všech mládežnických týmech. A také vypomáhal před deseti lety u prvního týmu kouči Rostislavu Čadovi a v sezoně 2009/10 Mojmíru Trličíkovi.

"Mám ještě představu o rozšíření realizačního týmu o dalšího asistenta u hlavního mužstva, který bude zároveň vykonávat funkci sportovního manažera mládeže, a plánujeme změny na postu šéftrenéra brankářů celého klubu," uvedl Zábranský. Brněnský kouč odehrál v české nejvyšší soutěži 307 utkání a získal dva mistrovské tituly ve Vsetíně a Spartě. Přidal i tři stříbra a jeden bronz, v reprezentačním týmu si připsal 35 startů.

V NHL oblékl dres St. Louis Blues ve 40 utkáních, v AHL odehrál 94 zápasů. A ze zámořských zkušeností se snaží hodně těžit. "V St. Louis jsem měl možnost poznat fungování špičkového klubu jako profesionální organizaci. Poznal jsem trenérské praktiky Mikea Keenana a měl jsem tu čest odehrát skoro všechna utkání v obraně s Allem MacInnisem," uvedl Zábranský.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.