ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Jandač oznámí první část nominace na zářijový Světový pohár

Velikost textu:

Praha - Seznam šestnácti hráčů pro Světový pohár oznámí reprezentační trenér Josef Jandač. Jde o první část nominace, v níž bude čtrnáct hráčů do pole a dva brankáři. Zbývající hráči budou nominováni později. Chybět bude zřejmě Jaromír Jágr, naopak by neměli scházet David Krejčí či Jakub Voráček. Přímý přenos vysílá od 17:00 ČT sport a náš web.

Josef Jandač
Josef Jandač

Z aktuálních hvězd NHL by měl ve výběru chybět Jaromír Jágr, který po loňském mistrovství světa v Praze ohlásil konec reprezentační kariéry a své rozhodnutí dosud nezměnil. "V první fázi nominace určitě nebude. Necháme mu čas a prostor," řekl Jandač na téma Jágrovy nominace.

Jágr loni v polovině října uvedl, že šance na jeho účast na Světovém poháru je nulová. "V žádném případě, ani kdybych dal v sezoně osmdesát gólů," uvedl tehdy Jágr. "Budeme s ním mluvit jako s každým jiným a pak se uvidí, jestli tam bude, nebo nebude. Víme, že to bude žhavé téma. Ale my to s ním budeme řešit osobně a na to chceme mít nějaký čas," prohlásil Jandač.

Kdyby nakonec Jágr své rozhodnutí přehodnotil a objevil se alespoň v červnovém konečném výběru, mohl by mít unikátní sbírku startů na všech Světových pohárech, které se hrály i v letech 1996 a 2004. Navíc se představil i na Kanadském poháru v roce 1991 a na všech pěti olympijských hrách od roku 1998, kde startovaly i hvězdy z NHL.

Marek Židlický
Marek Židlický

Jediným dalším českým hráčem, který má reálnou naději zopakovat účast ze Světového poháru před 12 lety, je zřejmě obránce Marek Židlický z New Yorku Islanders. Další členové kádru, který tehdy došel pod taktovkou trenéra Vladimíra Růžičky do semifinále, budou zastoupeni v realizačním týmu. Jandačovými asistenty byli zvoleni Jaroslav Špaček s Václavem Prospalem, generálním manažerem Martin Ručinský a skautem Jiří Fischer.

Kandidáty pro národní tým jak pro Světový pohár, tak i pro květnové mistrovství světa v Rusku sledovali nejdříve Špaček a následně i další asistent Jiří Kalous. Jandač dával nominaci dohromady ve spolupráci s celým svým realizačním týmem. "Každý si udělá svoji nominaci, každý má poradní hlas. Víme, že tam asi dojde k nějakým drobným odlišnostem. Když budou třecí plochy, což se může stát, tak rozštípnutí budu mít na sobě já," popsal Jandač. O hvězdách typu Davida Krejčího z Bostonu, Jakuba Voráčka z Philadelphie a Tomáš Plekance z Montrealu či nové gólmanské opory Detroitu Petra Mrázka zřejmě není pochyb. Kompletní šestnáctku se fanoušci dozvědí ve středu v podvečer.

Ve stejný den zveřejní kádry všech osm účastníků prestižního turnaje. Světový pohár se bude hrát od 17. září do 1. října v hale Air Canada Centre v Torontu. Česká reprezentace se utká v základní skupině A s Kanadou, Týmem Evropy a USA. Skupinu B tvoří Rusko, Švédsko, Finsko a Tým Severní Ameriky, který budou tvořit hráči do 23 let.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.