ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
1. LIGA

Budějovice před play-off odvolaly Rosola, tým povede Bělohlav

Velikost textu:

České Budějovice – S novým trenérským týmem půjdou do play-off 1.ligy hokejisté Českých Budějovic. Na lavičce Motoru skončil kvůli nevydařenému závěru základní části, kdy Jihočeši prohráli čtyři z posledních pěti zápasů a v tabulce klesli na třetí místo, Petr Rosol. Ve vyřazovací části tým povedou Radek Bělohlav, Martin Štrba, Roman Turek a jako konzultant bude u týmu působit i Aleš Kotalík.

přehrát video
Hokejisty Budějovic nově povede Bělohlav, Rosol byl odvolán

Hlavním koučem bude Bělohlav, který byl doposud Rosolovým asistentem. Motor již v minulosti jako hlavní kouč vedl. "Vzhledem k výkonům, které rozhodně neměly stoupající tendenci, a také k výsledkům zejména ve čtvrté čtvrtině jsme se rozhodli s okamžitou platností odvolat trenéra Petra Rosola," uvedl generální manažer Stanislav Bednařík.

Změnou na trenérském postu chce vedení klubu zároveň dát impulz týmu před čtvrtfinálovou sérií play-off, ve které České Budějovice narazí na Přerov. "Jsme si vědomi toho, že to není zcela koncepční řešení, ale abychom měli šanci dosáhnout cílů, které jsme si předsevzali, museli jsme dát mužstvu silný impulz. A tím je pro nás nový trenérský tým," dodal Bednařík.

Jedenapadesátiletý Rosol vedl České Budějovice od prosince 2013 a loni s nimi postoupil do baráže o extraligu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.