ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Brankář Neuvirth se vrátí domů, bude chytat extraligu za Třinec

Velikost textu:

Třinec - Nadějný hokejový brankář Michal Neuvirth se vrací ze zámoří do Evropy a bude chytat extraligu za Třinec. Do Čech by měl dvacetiletý gólman dorazit ještě v průběhu tohoto týdne. Reprezentant v mládežnických kategoriích a účastník posledního světového šampionátu hráčů do 20 let v Pardubicích a v Liberci se totiž nevešel nejen do prvního týmu Washingtonu v NHL, ale místo nemá ani na farmě v Hershey v nižší AHL.

Hokejista Michal Neuvirth
Hokejista Michal Neuvirth

V týmu Ocelářů by měl Neuvirth podle všeho vytvořit dvojici se zkušeným Romanem Čechmánkem, dosavadní dvojka Martin Vojtek pravděpodobně zamíří do Žiliny. Práva na Neuvirtha měla Sparta, v jejíž juniorce v Česku naposledy chytal. V kádru Pražanů jsou však nyní sedmadvacetiletý Tomáš Duba a o tři roky mladší Tomáš Pöpperle.

Český reprezentant v mládežnických kategoriích a účastník posledního světového šampionátu hráčů do 20 let v Pardubicích a v Liberci se nevešel nejen do prvního týmu Washingtonu v NHL, ale místo neměl ani na farmě v Hershey v nižší AHL. Jako až celkově pátý gólman organizace Capitals se měl přemístit do ECHL, tedy o další úroveň níž, což však odmítl.

Na svůj první start v elitní zámořské soutěži Neuvirth nadále čeká.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.